💢1. Лувр (Франція, Париж)
🔸Самий відвідуваний музей світу. Щодня тут твориться аншлаг. Тут знаходиться понад 400 творів мистецтва, серед яких Мона Ліза і Венера Мілоська. За площею музей приблизно дорівнює двадцяти футбольним полям.
🔸Попасти в Лувр безкоштовно можна в першу неділю місяця з жовтня по березень. В інший же час вхід коштує 15€. Дітям до 18 років платити не потрібно.

💢2. Музеї Ватикану (Рим, Італія)
🔸Знаменита Сікстинська капела з розписом Мікеланджело, твори Рафаеля, мумії, фараони і інші артефакти, розташовані на дев’яти виставкових кілометрах, вельми популярні.
🔸У ній заборонено фотографувати або знімати відео, а розмовляти можна тільки пошепки.
🔸Безплатний вхід в музеї Ватикану діє кожної останньої неділі місяця з 9:00 до 12:30, а також 27 вересня – в День туризму. Зазвичай же квиток коштує 16 €, а дітям до 6 років вхід завжди вільний.

💢3. Британський музей (Лондон, Великобританія)
🔸Один з найпопулярніших музеїв Великобританії і всього світу не бере грошей за відвідування! Це означає, що в будь-який час року, місяця і тижня ви можете відвідати основну експозицію Британського музею безкоштовно. Додатково оплачуються тільки тимчасові виставки.
🔸В музеї є 94 галереї, в яких зберігаються скульптури фараонів, статуї богів, саркофаги. Цікавий факт: Британський музей – єдине місце, де офіційно прийняті на службу кілька кішок, в чиї обов’язки входить вилов мишей.

💢4. Ермітаж (Санкт-Петербург, Росія)
🔸Відомий на весь світ пітерський Ермітаж має колекцію з більш ніж трьох мільйонів творів мистецтва, коштовностей і археологічних знахідок.
🔸Відвідати Ермітаж безкоштовно можна кожний перший четвер місяця. Також вільний вхід завжди діє для дітей, студентів та пенсіонерів РФ. У звичайний день вартість входу від 400 рублів (для громадян РФ і Білорусі) і від 600 рублів (для всіх інших).

💢5. Музей Прадо (Мадрид, Іспанія)
🔸Іспанія також може похвалитися одним з найпопулярніших музеїв світу. Музей Прадо був відкритий на початку XIX століття і зараз зберігає роботи таких художників як Босх, Рафаель і Веласкес. Є чимало експонатів представників венеціанської школи живопису.
🔸Можливостей потрапити в музей Прадо безкоштовно набагато більше, ніж в інші знамениті музеї. Так, якщо ви прийдете з понеділка по суботу з 6 до 8 вечора або в неділю з 5 до 7, то зможете подивитися на експозицію безкоштовно. В інший час квиток коштує 14 €, а діти до 25 років мають право на вільних вхід.

💢6. Метрополітен – музей (Нью-Йорк, США)
🔸Цей музей був створений в XIX столітті бізнесменами, захопленими мистецтвом. До цього дня він не має ніякої фінансової підтримки з боку держави, приватних спонсорів завжди вистачає.
🔸Всього тут зібрано близько двох мільйонів робіт. Ще одна особливість музею – фотороботи і одне з найбільш повних зібрань мистецтва Єгипту. До речі, першим президентом музею став Джордж Клуні.
🔸Відрізняється Метрополітен системою оплати. Вона називається PAYW – pay what you want. Це означає, що на вході вказана бажана вартість квитка в 20-25 $, але ви можете заплатити стільки, скільки вважаєте за потрібне, або ж зовсім зайти безкоштовно.

💢7. Третяковська галерея (Москва, Росія)
🔸Саме тут зібрана найбільша колекція російського мистецтва завдяки купцю Павлу Третякову. Галерея розбита на кілька частин-будівель. А почалося все з будинку самого купця, якого згодом доводилося робити все більше і більше прибудов, так як картини просто не вміщалися в його будинку.
🔸На постійну виставку можна потрапити безкоштовно щосереди всім бажаючим. В інший час квиток в галерею коштує від 450 рублів для дорослих, для громадян Росії і країн СНД – від 350 рублів, студентам – 150 рублів.

💢8. Галерея Уффіці (Флоренція, Італія)
🔸Створенняе цього музею почалося з того, що флорентійський правитель Козімо Медічі вирішив об’єднати всю адміністрацію міста в одному палаці.
🔸Через деякий час колекція так розрослася, що перетворилася в музей для еліти – проста людина не могла подивитися на картини. Але через половину століття будівлю музею було передано народу, і будь-хто з тих пір може насолодитися красою унікальних полотен.
🔸Численні експонати були створені на замовлення самого Медічі, наприклад, «Мадонна з немовлям і ангелами» Ліппі. Тут знаходяться в основному роботи італійських художників і скульпторів, але є безліч представників та інших культур.
🔸Музей відкритий для всіх бажаючих безкоштовно в першу неділю кожного місяця. В інший час квиток коштує від 9 €, діти до 18 років можуть відвідувати галерею безкоштовно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *