Туристи, які відпочивають на берегах морів та океанів можуть спостерігати приливи та відливи води. 😅А деколи навіть і жаліються,що море втекло. Це не надовго від 3 до 6 годин. Часом це справді не дуже зручно, берег під час відпливу виглядає зовсім не привабливо, але і тут є свої плюси, ви можете зблизька поспостерігати за морським життям маленьких крабів, зірочок, рибок, коралів та іншою живністю,яка заховалась в маленькі ямки залиті водою.

Якщо коротко, то виною всьому Місяць. Місяць і Земля притягуються один до одного. Тяжіння Місяця настільки сильне, що під його впливом вода Світового океану вигинається їй назустріч. Але Місяць не стоїть на місці, він обертається навколо Землі, а разом з ним рухається і приливна хвиля. Наблизиться Місяць до берега – настає приплив, віддалиться – слідом за нею йде від берега і вода.

Максимальний рівень води (під час припливу) називається повною водою, а мінімальний (під час відливу) – малої водою.

☝️НАЙБІЛЬШИЙ ФЕНОМЕН

ФАНДІ. Бухта в Канаді. Тут спостерігається рекордна висота припливів – перепад доходить до 18 м. За один цикл в затоку випливають і втікають понад 100 млрд т води – більше, ніж загальний стік всіх річок світу. Щоб відчути міць тутешнього припливу, потрібно провести в Фанді цілий день: вранці роблять фото на пляжі під кручами, а незабаром між вершинами цих скель можна плавати на байдарці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *