Віза.
01.08.2012 був скасований візовий режим між Україною і Туреччиною. Згідно з новими правилами, громадяни України можуть в’їжджати на територію Туреччини без візи терміном перебування до 30 днів, за умови, що загальний строк перебування на території Турецької Республіки не перевищуватиме 90 днів протягом шести місяців з дати першого в’їзду.

Трохи географії

Туреччина знаходиться на південно-сході Європи і в Західній Азії. На північному заході межує з. Болгарією і Грецією, на північному сході – з Грузією і Вірменією, на сході – з Іраном, на півдні – з Іраком і Сирією. На півночі омивається Чорним і Мармуровим морями, на півдні – Середземним морем, на заході – Егейським морем.

Клімат. Територія Туреччини знаходиться в межах середземно­морсь­ко­го субтропічного кліматичного поясу. Однак гірський, сильно розчленований рельєф і складна циркуляція повітряних мас зумовлюють різноманітність кліматичних умов країни, для внутрішніх районів якої характерний континентальний клімат, а для гір – гірський.

Найкращий час для відпочинку з травня по жовтень.

 

 

 

 

 

Також читайте: “Екскурсії в Туреччині”

Анталійське узбережжя:

  • традиційні пляжні курорти: Анталія, Кемер, Белек, Сіде, Аланья;
  • пляжний відпочинок + екскурсійна програма: Олімпос, острів Кекова, Демре;
  • екскурсійні «міста-одноденки», куди можна з’їздити самостійно: Аспендос, Термессос.

Анталійське узбережжя, воно ж «турецька Рів’єра». Мальовничий берег з повним комплектом розкішної природи: тепле море, гарні пляжі, мальовничі скелі і немає дефіциту зелених насаджень. А з практичної точки зору дешевий, якісний сервіс, презентабельні готелі, недорогий переліт, зручне розташування.

Егейське узбережжя:

• традиційні пляжні курорти: Мармарис, Фетхіє, Бодрум;

• пляжний відпочинок +екскурсійна програма: Дальян, Чешме;

• екскурсійні «міста-одноденки»: Ефес, Ассос, Троя, Ізмір, Бергама, Дідіми, Даламан, Мілет, Чанаккале.

Егейське узбережжя – туристів менше, ціни вищі (щоправда не космічні). Пляжі і природа також гарні. Крім того, відпочинок на Егейському узбережжі не обмежується лише лежанням на пляжі, тут дуже добре розвинена розважальна інфраструктура та сильна екскурсійна програма. Тому, якщо ви купуєте тури в Туреччину не лише заради моря, придивіться до Егейського узбережжя.

Пляжі Туреччини

Пляжі Туреччини – це те, що не потребує реклами, скоріше – це вони створюють рекламу для країни і доволі успішно. Запам’ятайте одне – поганих пляжів тут не буває, а от який обрати справа смаку.

Туреччина має вихід до чотирьох морів: Чорного, Мармурового, Егейського і Середземного. На курортах Белек і Сіде пляжі піщані, в Бодрумі – галькові, а от Анталія і Кемер славляться своїми мальовничими бухтами.

На Анталійському узбережжі багатолюдно, але всі пляжі доглянуті. Особливо хочеться виділити пляж Клеопатри та бухту в містечку Олімпос.

Якщо ж вас занесло на Егейське узбережжя, обов’язково відвідайте дикий пляж з темним піском Памуджак. Місцевою перлиною є курорт Фетхіє, який справедливо називають «маленьким раєм».

 

Сіде — старовинне приморське місто, що лежить на півострові неподалік від Анталії. Цей дорогий і престижний курорт дарує своїм гостям умиротворення й тишу, можливість зігрітися на прекрасному пляжі й насолодитися морем та інші розваги, а також помандрувати екскурсіями по слідах Антонія та Клеопатри, по місцях слави Олександра Великого.

 

 

 

 

Белек — молодий турецький курорт, що його спроектували провідні світові архітектори. Тут все створено для комфортного відпочинку, інфраструктура курорту включає буквально все, що можна побажати, в тому числі численні гольф-клуби. Поруч з курортом розташовані великий національний парк, сосновий і евкаліптовий ліс, апельсинові плантації.

 

 

 

 

Мармарис є перлиною серед турецьких курортів. Тут дуже гарні умови для дайвінгу та купання в морі, на його набережній довжиною 4 кілометри розташовані нічні клуби, кафе, ресторани. Дуже гарний парк, цікава середньовічна фортеця, звідси ходять пороми на грецький острів Родос.

 

 

 

Анталія — один з найкращих, і найпопулярніших курортів світу. Гори захищають Анталію від холодних вітрів, що створює унікальний субтропічний мікроклімат. Тут завжди гарна погода, а кількість доступних у готелі й за його межами розваг неможливо навіть перерахувати.

 

 

 

 

 

Кемер  – недарма називають «Богом обдароване місце на землі». Цей курорт лежить на території стародавньої Лікії. Серед його різноманітних принад: море, засніжені Таврські гори, сосново-евкаліптові ліси, бананові, лимонні й апельсинові плантації, безліч готелів.

 

 

 

 

 

Аланія — ще один заслужено популярний турецький курорт. Тут дивовижний клімат і найширші можливості для відпочинку, в тому числі активного. Пам’ятки Аланії — візантійська фортеця, Червона Вежа, і сталактитова печера Далматаш.

 

 

 

 

Бодрум є улюбленим місцем відпочинку музикантів, поетів, художників зі всього світу. Це один з найпрестижніших турецьких курортів. Мальовничі бухти Середземного моря й чудові золоті пляжі змінюються сосновими лісами та апельсиновими гаями. Бодрум дарує умиротворення, сили та натхнення.

 

 

 

Курорт Фетхіє має чудові можливості для дайвінгу та інших водних видів спорту. Лагуна Олю Деніз відома на весь світ, а в тутешніх лісах ростуть сріблясті ялини й інші унікальні дерева. Фетхіє — прекрасне місце для екскурсій, тут можна побачити фортецю Родос, руїни стародавнього міста Телмесос і багато інших цікавих речей.