Туреччина – не тільки популярний курорт, це ще й давня країна з цікавими традиціями і багатою історією. Хоча багато туристів їдуть сюди саме за теплим морем і чистим піском, проте, і далеко від морського узбережжя тут можна знайти багато, дуже багато цікавого.

30 цікавих фактів про Туреччину

1.Найвища точка Туреччини – згадана ще в Біблії гора Арарат.

2.На Туреччину припадає приблизно дві третини всього світового виробництва лісових горіхів.

3.Щороку в Стамбулі проходить фестиваль тюльпанів. Влада міста висаджують щороку рівно стільки ж квітів, скільки в місті на даний момент жителів.

4.Єдині подарунки, прийнятні для вручення турецьким молодятам – або гроші, або золоті прикраси.

5.На території Туреччини росте близько 9 тисяч різних видів квітів, причому третина з них в інших країнах не зустрічається зовсім.

6.Всі ресторани в Туреччині мають по два зали – один з них призначається для одиноких чоловіків, і жінки туди не допускаються.

7.У деяких регіонах Туреччини до сьогодні в ходу кровна помста.

8.Вітаючись з друзями, турки обіймаються і доторкаються один одного щоками або скронями.

9.Туреччина омивається чотирма морями. Середземне море у турків називається Білим.

10.Слово «дурень» в перекладі з турецької означає «зупинка громадського транспорту».

11.У деяких куточках Туреччини сніг не сходить до півроку.

12.Стамбул – єдине місто, розташоване відразу і в Європі, і в Азії.

13.Футбол в Туреччині не просто популярний, а шалено популярний. Навіть дітей з малого віку агітують вболівати за свою команду.

14.Саме Туреччина подарувала європейським країнам тюльпани і каву.

15.Туреччина – одна з найспокійніших в кримінальному плані країн.

16.Загальна протяжність турецьких пляжів становить близько 8 тисяч кілометрів.

17.Апельсини, вирощені в околицях турецького міста Аксу, вважаються найсмачнішими в світі .

18.Чай,вода і хліб в турецьких ресторанах подаються безкоштовно.

19.У Туреччині був побудований перший в світі університет.

20.У Туреччині, в палаці султанів токапу, знаходиться алмаз Kasikci – один з найбільших алмазів у світі.

21.Турки – дуже працьовитий народ, приватні крамниці не мають визначеного графіка. Відкриваються зазвичай раніше і найчастіше закриваються дуже пізно.

22.Самий популярний алкогольний напій в Туреччині – раки (Raki), пахне анісом.

23.Турки люблять «заряджати» величезні ціни туристам, навіть скинувши півціни, турки залишаться з прибутком. Клієнт задоволений знижкою в 50% і продавець задоволений, так як теж заробив.

24.Для турків «Наташа» означає «легкодоступна дівчина».

25.Для турка відпочити в Туреччині дорожче, ніж для іноземця.

26.У Туреччині знаходяться два з семи чудес світу – храм Артеміди Ефеської і Мавзолей в Гелікарнас.

27.Туреччина – найбільший постачальник текстилю на європейський ринок.

28.Пергамент, який раніше використовувався для письма, був винайдений в Туреччині, в містечку, який зараз носить назву Бергама.

29.Місто Мардін – це єдине місце в світі, де дехто досі говорить арамейською – рідною мовою Ісуса Христа.

30.На території сучасної Туреччини народилися такі відомі особистості, як байкар Езоп, Омар Хайям, Апостол Павло, автор «Одіссеї» і «Іліади» Гомер і навіть легендарний цар Мідас.

Менталітет і особливості населення

*Якщо в турецькій родині народжується хлопчик – його вихованням займається мати, якщо дівчинка – батько. Ця традиція сягає в глибину століть, коли жінка вважалася єдино можливою берегинею домашнього вогнища.
З цієї ж причини, за даними соціологів, близько 80% всіх працюючих людей в Туреччині – це чоловіки – від юнаків до глибоко літніх людей. Жінки вважають за краще займатися домашнім господарством, в крайньому випадку – громадською роботою.

*Мусульманське обрізання – хітан – один з найважливіших етапів в житті турка. День обрізання відзначають всією сім’єю, а винуватця «торжества» два дні возять по вулицях міста на прикрашеній машині. Забезпечені турки орендують для цих цілей лімузини або мікроавтобуси, якщо у хлопчика багато родичів.

*Велика частина турецьких чоловіків до початку XXI століття прагнула одружитися до 20 років. Тепер вік вступу в шлюб відсунувся до 30 років.

*Багато турків люблять носити вуса. Вважається, що це предмет гордості і символ мужньої зовнішності. Забороняється відрощувати їх тільки військовим і офіцерським чинам поліції – такий статут.

*В ортодоксальних сім’ях в день весілля нареченого змушують коротко підстригтися і збрити все волосся на тілі перед першою шлюбною ніччю.

*Щодо поліції в Туреччині багато туристів говорять – вона сама сувора в Європі. Насправді, дотримання закону тут приділяється величезна увага. Штрафи зростають щорічно, і навіть за дрібні порушення туристам доводиться виплачувати величезні суми.

*Незважаючи на те, що в західних провінціях Туреччини спокійно ставляться до алкоголю, розпивати спиртне на вулицях категорично заборонено. Рівнозначним порушенням стане і поява в громадському місці «під градусом».

*Турки неквапливі. Навіть в Стамбулі рідко можна побачити, що біжать по вулицях місцевих жителів. Все намагаються йти якомога повільніше, нарочито показуючи свій спокій.

*Взаємоповага – ще одна риса турецького характеру. У місцях великого скупчення людей не прийнято штовхатися і обганяти перехожих. Якщо хтось випадково наступив перехожому на ногу – слід негайний обмін гучними вибаченнями.

Важливо: На турецьких ринках торг – це обов’язкова частина покупки будь-якого товару. Чим наполегливіше торгується покупець, тим сильніше його поважають продавці. Якщо ж людина відразу віддає названу вартість – це загрожує тим, що навіть у інших продавців він навряд чи отримає знижку.

*Турки вважають непристойним показувати на предмети або на людей пальцем, показувати потрібно відкритою долонею, щоб не образити того, з ким ви спілкуєтеся, і не уславитися варваром.

*Крім того, турки не люблять ліву руку. Сидячи за столом, всі столові прилади краще брати правою рукою.

*Найпопулярніший сувенір в Туреччині – Назар – або «Блакитний Око». Його продають на кожному кроці, а виготовляють з самоцвітових каменів або, більш дешеві варіанти – з пластика. Вважається, що він відганяє злих духів і робить носія такого оберега невидимим для Шайтана.

 

Також читайте: “Що цікавого в Туреччині”

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *