1.У Тунісі зростає дуже багато пальм, практично всі вони фінікові. Туніські фініки отримали назву “пальці світла”. Але спробувати їм туристам в Тунісі не вийде. Всі вони йдуть на експорт і коштують дуже дорого. Наприклад, французи обожнюють туніські фініки і готові платити за них 20 євро за 1 кілограм.

2. Найбільш престижні професії – вчитель в школі і лікар. Свого часу керівництво країни витрачало половину бюджету на охорону здоров’я та освіту. В результаті безграмотності Герасимчука зовсім, найкрасивіші будівлі в місті – школи і лікарні, а туніські здравниці відомі в усьому світі.

3. Туніс, на відміну від більшості мусульманських країн, визнає права жінок, які, між іншим, гарантовані представницям прекрасної статі конституцією. Самі тунісці бачать в обрисах своєї країни образ вагітної жінки. Придивіться і ви.

4. Як тільки сонце заходить за горизонт, повітря наповнюється ароматом рідкісного квітки, яка називається «Фель». Перебувати на вулиці в цей час одне задоволення.

5. Найвища будівля в країні – готель Африка в столиці має всього 22 поверху. Але вже в найближчому майбутньому все може змінитися – шейх з ОАЕ задумав вкласти кілька мільярдів. Доларів в будівництво нового району в місті Тунісі, де будуть знаходитися вже справжні хмарочоси.

6. Повага до жінки навіть простежується і на місцевому рівні. Поліцейські не мають права зупиняти машину, якою управляє жінка, навіть якщо вона зробила будь-яке правопорушення.

7. Особливою гордістю тунісців є Карфаген, місто, який був побудований приблизно в 814 р до н.е. Мало, хто знає, що жителі стародавнього Карфагена були дуже кровожерливими: так, наприклад, існував звичай приносити в жертву новонароджених дітей.

8. Верблюди в Тунісі є досить дорогими тваринами, їх вартість починається від 1200 доларів. До речі, згідно з місцевим повір’ям, верблюди не вважають людей своїми господарями, а лише друзями. Вони можуть піти в пустелю в будь-який момент, але обов’язково повернуться. Всі верблюди в Тунісі – одногорбі! Причому завезені з Азії. Звичайний верблюд може розвивати швидкість до 20-25 км / ч, а особлива порода – до 50 км / ч. Вантаж виносить на собі до 400 кг! Верблюд може випити за раз кілька десятків літрів води, яку потім зберігає в своєму горбу. А ще верблюди – багатоженці. Верблюдиця носить дитинчат цілий рік – 12 місяців!

9. У Тунісі багато неодружених чоловіків у віці від 26-31 року. Тунісці не поспішають одружуватися, так як весілля їм обходиться дуже дорого. За правилами цієї країни наречений повинен подарувати нареченій перед весіллям три сукні: одне з них золоте, його вартість може досягати десяти тисяч доларів, друге – срібне і третє – шовкове. На додачу до цих недешевим нарядам наречений дарує нареченій білі тапочки, як символ початку спільного життя.

10. Туристам доведеться задовольнятися своїми правами випити що-небудь лише в готелі. На всій території Тунісу введено сухий закон. Алкоголь продається тільки зі строгими обмеженнями.

11. Туніс займає друге місце в «топі найкрасивіших місць на планеті» на думку журналу «Independent». До речі, саме в цій країні проходили зйомки відомих фільмів: «Зоряні війни», «Індіана Джонс», «Англійський пацієнт» та ін.

12. Тунісці використовують кактуси як парканів між будинків.

13. Основним заняттям жителів Тунісу, крім готельного бізнесу, вважається вирощування оливкових дерев. У тунісців є свої плантації, куди вони їздять по вихідним, щоб ростити оливки. На кожного жителя припадає по шість дерев.

14. Султаном фруктів в Тунісі називають … кактус, точніше, його плоди. Кактуси з людський зріст ростуть в країні повсюдно і між справою виконують роль зборів – дуже, до речі, успішно. Спробуй проліз через такі колючки! Попутно “з паркану” можна зібрати урожай – плоди розміром з картоплю. Тільки робити це голими руками дуже не радимо – плоди покриті дрібними голочками, які моментом впиваються в шкіру, хворіти буде днів чотирнадцять! Усередині плодів – безліч маленьких кісточок, які місцеві жителі не випльовують, а заковтують разом зі смачною, соковитою м’якоттю.

15. Корінні жителі Тунісу – бербери, які за традицією прикрашали себе татуюваннями. У кожного з племені берберів була своя татуювання, яка давала можливість визначити приналежність її власника до того чи іншого племені. До сих пір ви можете побачити на вулиці бабусек з татуюванням борідки на обличчі. Дуже колоритно!

16. Місто Хаммамет є найбільшим туристичним курортом Тунісу і приваблює відпочиваючих з усієї Європи ще з 1960 року!

17. “Народний” туніський рецепт лікування опіків від медуз – потерти піском і докласти часточку помідора.

18. Туніс на даний час є єдиним містом в країні, де є метро, хоча це більше схоже на швидкісні трамваї.

19.Jebel ech Chambi – найвища точка Тунісу. Висота гори складає 1544 м над рівнем моря.

20. На ринках Тунісу завжди слід торгуватися, інакше з Вас візьмуть утридорога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *