🌊⛱️А що Ви знаєте про Мертве море?
 
🏝️Мертве море, один з найдивовижніших водойм планети – курорт, лікарня і атракціон «в одному флаконі». Тут можна розслабитися на водній гладі, втупившись у улюблену книгу, підлікувати купу болячок – від дерматитів до люмбаго і, звичайно, вдосталь наваляти в цілющих грязей (до речі, деякі психологи стверджують, що борсання в рідині дуже благотворно впливає на свідомість: мовляв, будить спогади про золотих місяці, проведені в материнській утробі).
 
Мертве море – унікальне місце. Ні правда. Вода в ньому надзвичайно солона і містить мало не всю таблицю Менделєєва. Що неминуче надає їй цілющі властивості. Ну а вздовж пустельних і скелястих берегів моря розташована велика кількість багатих селеном термальних джерел і покладів лікувальних пелоїдних грязей.
 
🧐Цікаві факти про Мертве Море!
 
1. Поверхня моря розташована більш ніж на 400 м. нижче рівня світового океану, тому вважається найнижчою точкою планети.
2. Глибина моря — 377 м, ширина — 18 км (в найширшому місці). Вода настільки солона, що в ній утворюються кристали.
3. Солоність озера — 33,7%, що робить його одним з найбільш солоних на Землі. Хоча солоність озер Ассаль (Джібуті), Кара-Богаз-Гол (Туркменія) і деяких гіперсолених озер в Антарктиді ще більше.
4. Люди можуть легко триматися на воді за рахунок високої концентрації в ній солі.
5. Умови тут непридатні для життя тварин (саме тому море так назване). Але невелика кількість грибів, бактерій і мікроорганізмів у воді все-таки є.
6. Море знаходиться в Рифтовій долині Йорданії, а його основний приплив — річка Йордан.
7. Існує безліч причин, за якими саме Мертве море стало якимсь центром лікування. Наприклад, відсутність алергенів в воді, багатий мінеральний склад, мінімальне ультрафіолетове випромінювання, високий рівень атмосферного тиску на глибині. Все це сприятливо діє на організм.
8. У Біблії написано, що саме тут знаходилося притулок царя Давида. Мертве море було одним з перших курортів. Також на його берегах добували речовини, які використовували для приготування муміфікуючих бальзамів, і калійних добрив.
9. Виявляється, на дні моря знаходиться родовище асфальту. У давнину бітумну рідину, яка піднімається на поверхню, використовували в медицині і промисловості.
10. 90-кілометрове шосе, найнижча дорога в світі (393 м нижче рівня моря), розташована вздовж Ізраїлю, на західному березі Мертвого моря. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *