➡1. Країна Ейре
🔸 «Ейре» – це назва країни ірландською мовою, що є державною нарівні з англійським, що означає «держава». За легендою, в V столітті Святий Патрік використовував лист конюшини, коли пояснював християнську концепцію Святої Трійці древнім кельтам.
🔸З тих пір Святий Патрік став вважатися покровителем Ірландії, а трилисник – її національним символом.

➡2. Ірландський Хелловін
🔸Коріння цього свята знаходяться в Ірландії, де в язичницькі часи увечері 31 жовтня починалася низка свят під назвою Самайн. Самайн знаменував собою закінчення року за кельтським календарем і його пов’язували із завершенням збору врожаю. Також в цей день віддавали данину шанування померлих.
🔸Запалювання багать було неодмінним атрибутом свята, так само як і світильники Джека, зроблені з ріпи або інших коренеплодів. Вони повинні були відганяти злих духів, відпущених на одну ніч в світ живих.

➡3. Де навчався творець Дракули
🔸Найстаріший навчальний заклад Ірландії, заснований в кінці XVI століття, знаходиться в самому центрі Дубліна і носить назву Трініті-коледж. Воно є місцем, де проводили свої університетські будні такі відомі особистості, як Джонатан Свіфт, Оскар Уайльд, Семюел Беккет і Брем Стокер. У бібліотеці Трініті-коледжу є перлина і святиня ірландського народу – Келлська книга, написана в кінці VI століття.

➡4. Ірландське пиво
🔸Ірландці, на душу споживання яких доводиться близько 130 літрів пива в рік. Історичні традиції пивоваріння в Ірландії підкреслює той факт, що найстаріший паб в Європі під назвою Бар Шона був заснований приблизно в 900 році в місті Атлоні. І, звичайно, не можна забувати про Артура Гіннесі, який розробив в кінці XVIII століття рецепт одного з найпопулярніших пивних брендів світу – пива «Гіннес».
🔸В Дубліні музей пива «Гіннес Сторхаус» щорічно відвідують сотні тисяч туристів. До речі, в цьому ж місті налічується 666 ліцензованих пабів, а наливають там, за законами держави, з 18 років. Також однією з сучасних ірландських традицій є вживання пива на святкуванні дня Святого Патріка, який проходить щорічно 17 березня.

➡5. Курган фей
🔸В 40 км від Дубліна в долині річки Бойн знаходиться один з найбільших і найдавніших пам’яток мегалітичного мистецтва Європи Ньюгрейндж, час створення якого датується близько 5 000 років тому.
🔸Згідно кельтським переказам, в свято Самайн в ніч на 1 листопада феї виходять з кургану назовні. Вправні стародавні будівельники звели курган таким чином, що в день зимового сонцестояння у внутрішню камеру ненадовго потрапляють промені сонця.

➡6. Замок з привидами
🔸Замок Ліп – один з найвідоміших замків Ірландії, що знаходиться недалеко від містечка Роскреа. Його заснував ще в кінці XV століття клан О’Кероллів. Жорстокий характер власників замку став причиною того, що на протязі багатьох років замок називали найстрашнішим місцем у окрузі. Чого тільки варта Кривава каплиця, в якій в міжусобній боротьбі брат убив брата. І до сих пір, за словами місцевих жителів, в самому замку і в його околицях можна зустріти привида.
🔸В даний час власником замку є співак і композитор Шон Райан. Напевно, він не боїться представників потойбічного світу і, до речі, пускає туристів на екскурсію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *