ВізаБезвізовий режим – до 90 днів протягом 180 днів. Можливий в’їзд по паспорту старого зразка (при наявності відкритої візи).

Географія. Іспанія розташована на південному заході Європи і займає приблизно 85% території Піренейського півострова, а також Балеарські і Пітіузскіе острова в Середземному морі і Канарські острови в Атлантичному океані. Загальна площа країни близько 505 тис. Км2. Вона межує з Францією, Португалією, Андоррою і англійською колонією Гібралтар.

Клімат. Іспанія має 4 кліматичні зони. На півночі (від Галісії до Каталонії), завдяки Атлантичному океану, клімат м’який та помірний: зима волога, а літо приємно тепле, без надмірної спеки. На південно-східному узбережжі (Андалусія і Естремадура) панує середземноморський клімат. Тут зими м’які та короткі, а літо завжди спекотне і посушливе. Середня літня температура на узбережжі +25 … + 32 ° С. Дощі тут нечасті гості. Купальний сезон триває з червня по жовтень.

ПляжіСправжня гордість Іспанії – це пляжі: піщані, галькові, скелясті, і навіть з вулканічного чорного піску. Курортні пляжні зони є як на материковій, так і в острівній частинах Іспанії. А ще плюс в тому, що всі пляжі муніципальні, тобто безкоштовні. В цілому більше 480 пляжів країни відзначені знаком європейської екологічної асоціації – Блакитним прапором.

Читайте також: “Екскурсії по Іспанії”

КУРОРТИ

Канарські острови

Канарські острови, які для туристів з пострадянського простору стали головним туристичним брендом в 1990-і роки, залишаються популярними дотепер. З чотирьох островів – Гран-Канарія, Тенеріфе, Фуертевентура і Лансароте – вже традиційно найбільшим попитом користуються два перших.

 

 

Гран-Канарія

Зорієнтуватися на курорті Гран-Канарія дуже просто – за активним відпочинком, серфінгом і тусовками відправляйтеся на північ, зокрема, в Лас-Пальмас, попірнати – в морський заповідник Ель Каброн у східній частині острова, а для сімейної подорожі з дітьми ідеально підходить південна частина острова, зокрема,сонячне Пуерто Ріко.

 

 

 

Тенеріфе

Найвідоміші пляжі Тенеріфе розташовані в південній та південно-західній частині острова – ці місця називають “золотою милею”. Це Троя в Лас Амерікас, пляжі Арена, Лос Крістьянос, Лас Вістас, Ель Дуке, Плайя де Фанабі. Золотистий пісочок цих пляжів не має місцевого походження – його завезли сюди з пустелі Сахари. Чорний вулканічний пісок лежить на березі в Пуерто де ла Крус – його (пляж, а не пісок) серфери обожнюють за хороші хвилі. Любителям дощок і вітру варто також звернути увагу на Лас-Гальетас і Ель Медано.
Менорка, а ще – Форментера, Драгоннера, Поріс, Еспаламадор і купа інших дрібних симпатичних острівців.

 

Балеарські острови

Балеарські острови знаходяться між Іспанією та Африкою у теплому Середземному морі. Клубна Ібіца, колоритна Майорка, спокійна Менорка.

 

 

 

 

 

 

Ібіца

Кажуть, що навіть на Ібіці можна насолодитися спокійним відпочинком – якщо спати по ночах і засмагати-купатися вдень. Але приїжджають сюди зовсім не за цим, а за вечірками до самого ранку, кращою музикою діджеїв з усього світу і модними коктейлями різного ступеня міцності. Все це ви знайдете і в столиці Ібіци, і на курортах Сан-Антоніо та Плайа-Ден-Босса. Оскільки всі ці курорти переважно молодіжні, всі можливості для активного відпочинку (зокрема, дайвінгу та віндсерфінгу) тут теж є, як і нудистські пляжі.

 

Майорка

Недарма вже не одне десятиліття Майорка залишається улюбленим місцем європейської богеми. Для спокійного (у тому числі і сімейного) відпочинку підійде Пальма-Нова або Ільетас, молодіжним компаніям, для яких Ібіца – це “занадто”, можна порадити Магалуф. З якістю пляжів проблем немає ніде – майже кожен третій пляж узбережжя нагороджений “Блакитним прапором”. Зверніть увага: загалом, пляжів на Майорці в десятки разів більше, ніж на Ібіці, тож якщо пісок, вода і здоров’я для вас важливіші за музику та алкоголь, то вибір очевидний.


Менорка

Це найбільш спокійний та зелений з великих Балеарських островів. Кращі пляжі розташовані в бухтах і затоках. саме тому протяжність пляжів у такого маленького острова дуже велика – понад 200 кілометрів, що у 4 рази більше, ніж на Майорці. Найкраще зупинятися на курорті з великим пляжем (наприклад, Сон Боу), а іншу частину острова досліджувати пішки або на автомобілі.

Курорти Каталонії

Назви курортів Середземноморського узбережжя Іспанії починаються зі слова “Коста”, що, власне, і означає “берег”. Найпопулярнішими серед них є каталонські Коста Брава (“скелястий берег”) і Коста Дорада (“золотий берег”). Ця популярність пояснюється їх тим, що вони знаходяться неподалік від Барселони – міста, у яке кожен хоче потрапити хоча б на один день.

Коста Брава

Сильно порізана берегова лінія і глибина відлякують від пляжів Коста Брави сім’ї з маленькими дітьми – вони, хіба, їдуть у старовинний Бланес з чотирикілометровим узбережжям (там є і пісок, і обкатана галька), зеленими парками і великими готелями. В містечко Ллорет де Мар їздять тусуватися навіть з Барселони – це найкраще клубне місце великого курорту. Пляжі там широкі, з крупнозернистим чистим піском, але є і мінуси – вони часто виявляються переповненими у зв’язку з високою популярністю курорту. А Тосса-де-Мар підходить для романтичних парочок і тих, хто хоче відпочити подалі від суєти, побачити живописну фортецю Віла-Білизни, скелясті береги і віддалені бухти.

 

Коста Дорада

На відміну від Коста Брава, Коста Дорада приваблює безліч сімей з дітьми – тут пляжі переважно піщані і захід у воду пологий. Одним з найбільш “сімейних” містечок є Ла Пінеда: тут хвойне повітря і дуже теплою вода біля берега. Популярним також є жвавий курорт з купою нічних клубів – Салоу, але якщо зберетеся туди, будьте готові приходити на пляж раніше або ж довго ходити вздовж берега у пошуках вільного місця. Третій головний курорт Коста Дорада – Камбрільс має чудові умови для сімей з дітьми та активного відпочинку, від віндсерфінгу до гольфу. Крім того, це ще й найбільший риболовецький порт, так що туди можна з’їздити (а з Салоу навіть піти пішки) на обід або вечерю: спробувати найсвіжішу рибу-гриль або морських змій.