Що заборонено вивозити з різних країн? 

💢1. Туреччина
Особливі правила поширюються на вивезення килимових виробів. На митниці необхідно надати сертифікат, в якому буде вказано вік килима. Отримати супровідні документи – про те, що килим не є історичною цінністю, – можна в турецьких музеях. Правила дотримуються строго: за спробу контрабанди накладається штраф.

💢2. Єгипет
Речі, які заборонено вивозити з країни:
– Корали, мушлі тощо, а також вироби з морської фауни;
– Антикварні речі та старовинні витвори мистецтва, давність яких становить понад 100 років;
– Місцева валюта на суму більше ніж 5 тисяч єгипетських фунтів.
УВАГА!!! Слід також наголосити на неприпустимості аморальної поведінки на території Єгипту. Якщо у туристичних містах Хургада та Шарм-ель-Шейх правоохоронні органи можуть обмежитись депортацією іноземця, то за межами курортних зон, така поведінка суворо карається, в тому числі й позбавленням волі на значний термін.

💢3. В’єтнам
У В’єтнамі діють досить суворі заборони і обмеження, що стосуються вивозу антикваріату, коралів і рідкісних рослин. Крім того, з країни заборонено вивозити опудала черепах, одного з чотирьох священних тварин.
При вивезенні більше 5 комплектів ювелірних виробів на людину необхідна наявність чека і спеціального дозволу Держбанку.
На літаку з Фукуока заборонено вивозити рибний соус, який виробляють на острові. Він настільки «ароматний», що в разі протікання пляшечки, авіакомпанія буде змушена міняти обшивку літака. На паром таке правило не поширюється.

💢4. Домініканська республіка
Деякі види орхідей, серцевину пальмового дерева, а також історичні артефакти, в тому числі знайдені під час дайвінгу заборонено вивозити з країни. Для вивезення предметів антикваріату старше 100 років, потрібен спеціальний дозвіл Департаменту археологія.
Одна людина може вивезти до 50 сигар.
Вивіз з Домініканської республіки національної валюти (песо) заборонений.

💢5. Ізраїль
Особливі правила поширюються хіба що на колекціонерів: антикварні предмети ручної роботи, виготовлені до XVIII століття, можна тільки за наявності письмового дозволу директора Управління старовини. Ця організація відповідає за збереження історичної спадщини країни.

💢6. Мексика
Митні правила Мексики забороняють вивозити археологічні цінності, антикваріат, дорогоцінні метали, а також шкури і опудала рідкісних тварин і птахів.

💢7. Таїланд
Офіційно вивезення статуеток і великих зображень Будди заборонений. Дозволяється вивозити невеликі натільні зображення – зокрема, кулони. А корали можна вивозити виключно у вигляді декоративних виробів.

💢8. ОАЕ
Плоди пальми, насіння, диких тварин, об’єкти культурної та історичної спадщини вивозити з країни заборонено.

💢9. Італія
В Італії до збереження історичної спадщини країни ставляться досить строго. Вивозити шматочки старовинних мозаїк, мармуру і каменів, відколотих з стародавніх руїн і пам’ятників архітектури, заборонено. За порушення передбачається штраф.
Заборонено вивезення піску з морських пляжів, які входять до складу морських заповідників. Серед них – Eraclea на Адріатичної Рив’єрі, Mari Ermi і Is Arutas на Сардинії. Порушення карається штрафом до 1500 євро.
Крім того, з острова Сардинія заборонено вивозити овечий сир “касу марця”. Делікатес – культурне надбання Італії – відомий тим, що в ньому містяться живі личинки сирної мухи.

💢10. Індія
Вивозити з Індії шкури тигрів і інших диких тварин, вироби зі шкіри рідкісних рептилій і слонової кістки, а також живі рослини суворо заборонено. Вивіз з Індії національної валюти (рупія) заборонений.

💢11. Малайзія
Для вивезення коралів і черепашок з країни потрібно офіційний дозвіл. А з території Західної Малайзії строго заборонено вивозити ротанг – очищені і висушені стебла Каламус.

💢12. Китай
При вивезенні творів мистецтва, живопису та графіки, особливо – каліграфічних робіт місцевих майстрів і ювелірних прикрас, обов’язкова наявність чека магазина. Так на митниці можна буде підтвердити законність покупки.
А при вивезенні антикварних предметів необхідно отримати дозвіл в Китайському адміністративному відділі по культурним реліквіям.

💢13. Сейшели
Для вивозу з островів раковин, коралів, виробів зі шкіри риб і панцира черепах потрібен спеціальний дозвіл. Зокрема, для вивезення плодів сейшельської пальми необхідно оформити документи в Відділі навколишнього середовища Сейшельських островів. У дозволі обов’язково повинен бути зазначений порядковий номер горіха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *