🧐ЩО ПОДИВИТИСЯ на Шрі-Ланці: 10 ГОЛОВНИХ ПАМ’ЯТОК👇

🌴Національні парки, де можна зблизька побачити слонів і леопардів, незаймані дощові ліси, гори, океан і величезна кількість буддійських храмів – ця країна здатна здивувати навіть спокушеного мандрівника. Для тих, хто складає програму поїздки, ми підготували список найцікавіших місць острова!

1. Сігірія
На вершині скелі, що височіє над навколишньою рівниною на 170 метрів, в V столітті була побудована резиденція царя Кассапа. В її садах знаходилися одні з перших фонтанів в світі, які працюють і сьогодні.
Вхід до фортеці був оформлений у вигляді голови і лап лева, збереглися тільки лапи. Вважається, що таким чином Кассапа намагався залякати і змусити поступитися троном Равану, міфічного правителя Шрі-Ланки.
Найбільшу цінність представляють добре збережені фрески, що зображують оголених жінок (з 500 залишилося всього 19). Щоб побачити їх, доведеться попітніти – до руїн палацу, ведуть сходи, подолання яких еквівалентно підйому на 60 поверх.

2. Пік Адама
Ланкійське прислів’я говорить: «Хто не був на піку Адама – дурень. Хто був там двічі – теж дурень ». Висота гори – 2243 метри, щоб зустріти на вершині світанок (саме заради нього багато мандрівників вирішуються на цю авантюру), вирушити в дорогу доведеться вночі. Підйом займає 3-4 години, йти ви будете по сходах з поручнями. До оглядового майданчика – 5000 сходин.

3. Галле
Портове місто, зміцнення якого включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, був побудований європейцями, що позначилося на його зовнішності.
Головна визначна пам’ятка – форт XVII століття. Колись за кріпосними стінами ховалися житлові квартали з храмами, адміністративними будівлями, в’язницею і маяком. У південній частині форту знаходиться Flag Rock – одна з найпопулярніших майданчиків для зустрічі світанку.
У 15 хвилинах від міста знаходиться ферма Sea Turtle Hatchery Mahamodara, де вирощують черепах. За 3$ можна прогулятися по території, погладити вихованців і потримати в руках, а за невелику доплату – випустити молодняк в море.

4. Національний парк Яла
Тут мешкають слони, олені, кабани, буйволи, крокодили і дикі птахи.
Єдина можливість побачити тварин поблизу – сафарі на джипах. Туристам пропонують кілька опцій, в залежності від бюджету: тур на півдня, день або кілька днів з ночівлею на території парку. Щоб гарантовано побачити леопардів, приїжджайте в липні або серпні.

 

5. Полоннарува
Цікаві пам’ятки:
1. Шива Деваля – два індуїстських храму XI і XII століття;
2. Гал Потха – «кам’яна книга», плита, на якій один з королів висік своє генеалогічне древо і описав значущі дії;
3. Гал Віхар – храм в скелі, що не має аналогів. Його прикрашають величезні статуї Будди, що сидить, стоїть і лежачого;
4. будинок фресок Тіванка. Фрески XII століття вицвіли, але все ще можна розгледіти на стінах зображення людей і тварин.

6. Канді
Цікаві пам’ятки:
1. Шрі Далада Малігава. На початку XVIII століття в Канді доставили зуб Будди, для зберігання якого і був побудований храм. Реліквію демонструють рідко, в звичайні дні ви зможете побачити тільки золоту ступу, де вона знаходиться.
2. гора Bahirawa Kanda в околицях міста. На її вершині знаходиться буддійський храм і велика статуя Будди, звідси відкривається гарний вид на Канді.
3. Королівський ботанічний сад. Територія площею близько 60 гектарів розділена на кілька зон. Перлина колекції – декоративні орхідеї 100 видів, також тут є пальмовий гай, кактусова оранжерея, виставка кімнатних рослин і меморіальна алея, дерева вздовж якої посаджені главами держав і видатними діячами (одним з них був Юрій Гагарін).

7. Розплідник Pinnawala Elephant Orphanage
Побудований в 1975 році для порятунку знайдених в джунглях слоненят і поранених дорослих слонів, з 1982 року тварин тут не тільки містять, але і розводять. На даний момент розплідник є домом для 93 слонів різного віку (найстаршій слонисі на ім’я Кумарі виповнилося 65 років).

8. Печерний храм в Дамбуллі
Один з найвідоміших буддійських храмів Південної Азії. Він розташований на висоті 350 метрів над рівнем моря і займає близько 20 гектарів. Тут зібрана найбільша в світі колекція скульптурних зображень Будди, деяким експонатам більше 20 століть.

9. Нувара-Елія
Це місто в горах, оточене мальовничими чайними плантаціями і гольф-полями, називають «маленькою Англією». Колись тут любили відпочивати британці, і атмосфера елітного курорту збереглася до наших днів. Навіть місцеві жителі відрізняються від ланкійців з інших регіонів: вони тримаються з гідністю, спокійно ставляться до туристів і не намагаються за всяку ціну виманити у них гроші.

10. Національний парк Kumana
Тут не так багато відвідувачів, як в розташованому неподалік парку Яла, а значить, у вас більше шансів побачити тварин. У заповіднику мешкають дикі ведмеді, леопарди, крокодили, слони, олені, але найбільше птахів – є представники 255 видів. Пересуватися по території можна на джипах, організатори сафарі чергують біля входу.
Якщо часу у вас не так багато, і хочеться побачити якомога більше пам’яток, радимо довіритися досвідченим гідам. Спеціально для цього призначена екскурсія «Must-see місця Цейлону», під час якої вам покажуть найцікавіші місця і розкажуть їх історію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *