✈️Чартери – чартери. Скільки навколо них різних історій та чуток. Ми розпишемо все так, як є насправді!😉 Для вас ця стаття точно буде цікавою.
 
🧐Для початку пояснимо, що таке чартерний рейс. І чим він відрізняється від регулярного.
 
Чартерний рейс – рейс, який завчасно арендує один або кілька туроператорів під конкретний напрямок.Замовником в даному випадку виступає туроператор, але відповідальність по перевезенні несе авіакомпанія.
 
Тому у чартерів є деякі особливості.
 
Почнемо з плюсів!
 
✔️Саме головне – це вартість! Завдяки можливості чартерного перевезення , вартість турів знижується на 20-50% в залежності від напрямку. Це зв’язано з тим, що регулярні рейси відбуваються і при наполовину повному літаку, і тому білетів по мінімальному тарифі дуже мало, тоді як вартість чартерного білету фіксована – по мінімальному тарифі, так як рейс замовлений під конкретне число пасажирів.
 
✔️Чартер – майже єдина можливість вилетіти в таких напрямках, куди не літають прямі рейси. Наприклад:
в турецькі міста – Анталію, Бодрум, Даламан, на єгипетські курорти Хургада і Шарм-ель-Шейх, грецькі острови Корфу, Крит, Родос, Пафос, курорти Тунісу, Індії та інших країн літають тільки чартерні рейси.
 
✔️Білети на чартерні рейси не можна повернути, але на відмінну від регулярних, їх можна переоформити на іншу людину.
 
А тепер про мінуси.
 
✖️Купляючи тур завчасно, треба бути готовим, що туроператор може скоректувати чартерну програму (це рідко торкається масових напрямків).
 
✖️Розклад чартерних рейсів являється умовним, і точний час (а іноді і аеропорт) стає відомий за добу до вильоту. Це зв’язано з тим, що те, який саме по вмістимості літак полетить, стає відомо лише за кілька днів до вильоту. По ті же причині, авіабілети на чартери виписуються за кілька днів до вильоту.
 
✖️Купляючи тур без конкретизації рейсу, за умовами договору, переліт може відбутися іншою авіакомпанією, в любий час в рамках 24 годин.
 
✖️Нерегулярність чартерних рейсів створює проблеми у випадку, якщо стаються затримки (не важливо по погоднім умовам чи із-за чогось іншого). При стабілізації ситуації в першу чергу будуть відправлені регулярні рейси і тільки потім чартерні.
 
✖️У випадку поломки літака, політ якого відбувається регулярним рейсом, його пасажирів пересадять на інший літак і відправлять в найближчий час. Пасажирам чартерного рейсу прийдеться чекати поки зремонтують літак, або чекати резервний, який не завжди буває в наявності.
 
А тепер давайте розберемо розповсюдженні чутки.
 
✴️Саме найчастіше, це те, що чартерні рейси виконують тільки старі літаки. Це не правда, рейси виконуються такими ж самими літаками, які виконують регулярні польоти. А все частіше чартерні авіакомпанії, купляють власні нові борти. Вимоги щодо безпеки до чартерів такі самі як і до регулярних.
 
✴️Ненадійність рейсів – ще одна розповсюджена чутка. Пасажири чартеру, так само як і пасажири регулярного рейсу, у випадку затримки літака отримують безкоштовне харчування, а в випадку довготривалого очікування – надається житло в готелі. Але на жаль,в нашій країні це погано працює як з чартерами так і з регуляркою.
 
✴️На борту літака, який летить чартерним рейсом, не годують. Це також помилка. В залежності від норм тривалості польоту, на борту літака вам запропонують положене харчування та напитки. (Є виняткові чартери, туроператори якого піклуються за своїх пасажирів, і навіть на найближчі напрямки забезпечують своїх пасажирів харчуванням).
 
✴️Часто рахується, що політ чартером не передбачає наявності багажу, але це також неправдива інформація. Норми провозу багажу економ класу у кожного перевізника свій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *