А що Ви знаєте про морських їжаків?!
 
🐡Морський їжак (латинська назва Echinoidea) – клас типу голкошкірих. Відомо близько 300 сучасних видів. Звичайно діаметр тіла морських їжаків не перевищує кілька сантиметрів, рідше він більше 10 сантиметрів і лише у виняткових випадках досягає 20-30 сантиметрів.
 
Морські їжаки населяють всі моря і живуть на різних глибинах, більшість поблизу берегів. Харчуються їжаки або обгризаючи дрібні організми. Іноді помічали при цьому, що морські їжаки маскуються, прикриваючись раковинами в той час, коли підкрадаються до здобичі.
 
Небезпека !!!
Деякі види морських їжаків небезпечні для людини. Серед них особливе місце займає вид Asthenosoma urens. У нього гострий кінець голки оточений мішечком з отруйної рідини, викликає сильний біль при дотику до голки. Для людини ця отрута не смертельний, але дуже болюча.
 
🤕Що робити, якщо Вам не вдалося уникнути тісного “спілкування” з морським їжаком?
 
Колючки у їжака дуже гострі і разом з тим тендітні. Вони легко встромлюють в тіло і потім так само легко обламуються. Витягнути уламки досить складно, а оскільки про стерильності їжакових колючок говорити не доводиться, то постраждале місце може загноїтися. Іноді ранка затягується, а обломилася колючка залишається в тілі, звідки вона може вийти (а може і залишитися в тілі назавжди) через кілька років. Тому в місцях проживання їжаків найкраще заходити в воду в гумових тапочках або в спеціальному аквавзутті.
 
😋Гурманів, а також інших любителів смачно поїсти, відразу ж попереджаємо: морських їжаків в їжу не вживати! За цим делікатесом доведеться вирушати до Франції.
 
Багато туристів, що бажають привести додому якийсь сувенір з моря(океана), в цій іпостасі вибирають морського їжака. І роблять це абсолютно марно.
 
🔵Є два цілком вагомих аргументу проти подібного роду сувенірів:
 
🔹Дохлий їжак, навряд чи буде пахнути трояндами. Мало кому подобається запах тухлої риби.
🔹Колючки їжака спочатку опустяться в безладді і сувенір втратить “товарний вигляд”, а потім і зовсім опаде. В результаті Ви отримаєте чорне і погано пахне щось.
 

Краще пошукайте на морському дні ось такі дивовижні “черепашки”, які вражають своєю симетрією, – скелети морських їжаків. Вони бувають двох кольорів: зеленого, як на знимку, і сіро-рожевого. Вони вже втратили будь-який запах і їх можна безпечно везти з собою. Тільки упакуйте “черепашки”, як слід, щоб не поламати. Дуже вже вони тендітні.

 
Будьте обережні, дорогі туристи😘

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *