👉1. Викривлений будинок, Польща
Цю будівлю також називають “кривим будиночок”. Його побудували в 2004 році в місті Сопот – це МОРСЬКИЙ КУРОРТ на Балтійському узбережжі.
Зігнутий будинок виглядає так, немов відбивається через криве дзеркало. Будівля створювалося саме для залучення туристів і перехожих, так що зі своїм завданням архітектори впоралися. Всередині знаходиться стіна слави, на якій залишають автографи відомих людей, якиі приїхали в Сопіт.

👉2. Кубічні будинки, Голландія
В Роттердамі одна вулиця повністю забудована будинками кубічної форми. Насправді будиночки встановлені на одноповерхові будівлі.
Кожен куб має три поверхи. На першому розташована вітальня і кухня, на другому – ванна кімната і дві спальні, а на третьому можна влаштувати майданчик для відпочинку або занять спортом. Місцеві жителі звикли до великої кількості туристів та іноді запрошують до себе в гості, щоб показати кубічну будівлю зсередини.

👉3. Музей Гуггенхайма, Іспанія
О це типовий представник деконструктивізму, напрямок, якому притаманна ламана несиметричність форми і помітність. Для облицювання використовувалися всього три матеріали – скло, вапняк і титан.
В музеї часто проходять виставки образотворчого мистецтва. Експозиції розташовуються на 11 тисячах квадратних метрів – всього тут під два десятка залів.

👉4. Кунстхаус, Австрія
У народі будівлю називають “дружнім інопланетянином” хоча нам він більше нагадав амебу з вусиками на спині з підручників біології.
Будівля побудована в центрі міста. Згідно із задумом, Кунстхаус підкреслює контраст між минулим і сьогоденням. Якщо немає мети відвідати виставку в музеї, найкраще прийти сюди в темний час доби – вночі запалюється красива підсвічування.

👉5. Кам’яний будинок, Португалія
В горах Фафе знаходиться оригінальний будинок, побудований між двома гігантськими валунами. Його спорудили в 1974 році як місце для відпочинку подалі від людей і міського шуму. Гармонія з природою вийшла повна: в будинку навіть електрики немає. Для освітлення використовують свічки, а обігрівається будинок за допомогою каміна.
Сходинки на другий поверх вибиті прямо на валунах. В даний час будинок використовується рідко, тому що його популярність звела нанівець споруду – туристи не дають спокою власникам хатини, в якій передбачалося відпочивати від суєти.

👉6. Штаб-квартира банку Nord L, Німеччина
Будівля має площу 40 тисяч квадратних метрів, а працює в ній приблизно 1500 співробітників банку Nord LB.
Будівля здається дуже хиткою, що, звичайно ж, неправда. Але створюється враження, що нерівно складені кубики розваляться від найменшого пориву вітру. Не дивно, що штаб-квартира банку швидко стала однією з головних архітектурних пам’яток міста.

👉7. Kinemax, Франція
Le Kinemax Poiters схожий на вирослі з-під землі кристали. Будівля розташована в парку розваг Futuroscope в місті Пуатьє. Спорудження виконано зі скла і являє собою кінозал.
Фільми йдуть з використанням передових технологій, є екрани з кутом огляду 360 градусів. Це створює ефект присутності, недоступний звичайним 3D або IMAX.

👉8. Turning Torso, Швеція
Місто Мальме в 2005 поповнилось “закрученим” хмарочосом. Звичну високу будівлю немов взяли за верх і повернули на дев’яносто градусів.
Turning Torso має 54 поверхи, будинок йде в небо на 190 метрів. Хмарочос розділений на дев’ять блоків, що складаються з п’яти поверхів кожен. Внизу розташувалися офісні приміщення, а зверху знаходиться спортивний зал, винний льох, оглядовий майданчик та інші приємні бонуси до розкішних квартирах.

👉9. Palais Bulles, Франція
Площа «Палацу з бульбашок» – 1200 квадратних метрів. У 1989 році будівлю придбав П’єр Карден. Спочатку це був готель на десять номерів, а тепер він використовується модельєром в якості дачі.
Тут є всі зручності, властиві дорогим будинкам: басейни, фонтани, ставок, а також амфітеатр. Будівля виглядає своєрідно не тільки зовні але й всередині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *