😊Для більшості українців відпочинок в Туреччині вже, напевно, років десять є найзручнішим і доступним. 
 
Система «все включено», чартерні дешеві рейси, мало не кожен день і практично з кожного куточка країни, відсутність необхідності отримувати візу. Тому кількість українських туристів в Туреччині неухильно зростає, а значить, зростає разом з ними і турецький кримінальний бізнес.
 
 😍Як приємно прилетіти в жарку країну  і відразу розслабитися. Мирно попивати коктейлі, плескатися в теплій воді, насолоджуватися неробством і великою кількістю смачної їжі. Іноді вибиратися в місто і насолоджуватися історичними місцями та місцевими красотами. Але і в такому раю, туриста чекають неприємності. І складаються вони переважно з  крадіжок, а ще з обману та афер.
 
🧐Ми описали найбільш популярні види обману. Адже туристи мають бути попередженні,про можливі неприємності в чужій країні. Про це ми постійно нагадуємо туристам при видачі документів.
 
 
‼️Найбільш популярні такі види обману:
В ювелірних салонах;
У великих торгових центрах;
Обман гідами;
Обман в готелі;
Обман при обслуговуванні (таксі, хамам і ін.)
 
Обман на гроші в ювелірних салонах
 
Туреччина – це країна для жінок. Схід, як відомо справа тонка, і хоч закони шаріату змушують жінок ховати обличчя і волосся, перебувати на вулиці закутаними в одягу, але справжній турецький чоловік повинен свою дружину пестити і леліяти, обдаровувати її шовками, хутром і коштовностями.
При такій кількості туристів, яке сьогодні щорічно відвідує Туреччину, обійти увагою ювелірну галузь було б великою помилкою. Сьогодні навіть є спеціальні тури за шубами, і будь-який поважаючий себе туроператор пропонує своїм туристам екскурсію на килимову або хутряну фабрику або в ювелірний салон. Ось тут простір для розгулу обману і афер не знає кордонів.
 
Перш за все, туристу потрібно запам’ятати дві речі. Якщо немає бажання їздити по всіх цих фабрикам і базарах, то варто проголосувати  в сторону самостійного відпочинку або ж просто замовити собі індивідуальну екскурсію з персональним перевіреним гідом.
Другий варіант – просто не їхати з усіма на ці екскурсії, а організувати свій відпочинок самостійно. Але, на жаль, туристам не хочеться взагалі думати про організаційні моменти на відпочинку на відпочинку. Звідси і результат.
 
На фабриці туристу розпишуть і розрекламують свій товар у всій красі, причому на всіх інших фабриках товар буде такий собі, а саме тут найкращий. Ще й за “доступними” цінами. Продавці в таких магазинчиках і на базарах настільки говіркі, що забалакати можуть будь-кого. Піти без покупки буде дуже складно. Тим більше, що турист все-таки хоче купити собі сувенір або красиву ювелірну продукцію.
 
При спробі купити сувеніри або, наприклад, унікальну турецьку кераміку мандрівникові слід знати одне залізне правило – торгуватися треба до втрати пульсу, буквально. І продавець буде задоволений, і турист заощадить дуже відчутну суму.
 
При продажі ювелірних виробів, дорогоцінного каміння, як правило, навіть в яскравий сонячний день в салонах-магазинах панує напівтемрява. Тут все продумано до дрібниць. Завдання стоїть продати не дуже якісний товар за ціною дуже якісного. Тому туристу, потрібно намагатися підійти ближче до світла і там як слід розглянути товар. Ну і головний обман може полягати в тому, що ніякого підтвердження якості на базарі і навіть в магазині туристу ніхто не дасть.
 
 
 
Обман в великих торгових центрах
 
Очікують туриста неприємності і в великих торгових центрах. Хоча по всій країні їх не так багато. Основна маса зосереджена в Анталії. Але навіть такий центр не є гарантією якості товарів, що продаються в ньому. Величезна кількість турецьких підробок, дрібне шахрайство і злодійство. Торговий центр – це місце скупчення туристів, тому дрібні злодюжки тут дуже часто промишляють.
 
У продавців очі на туриста вже досвідчені. Є навіть ціле ранжування покупців залежно від того як і з ким вони ходять робити покупки. Найкраще, взяти з собою на базар чи в магазин одного-турка, це допоможе реально знизити ціну на товар рази в три. Якщо людина прийде в магазин в складі групи, то ціни на товари злітають моментально. Тому і тут працює правило – торгуватися.
 
Завжди слід ретельно оглядати товар. Все-таки це Туреччина і тут підробляють все, що тільки можна. Хоча можна знайти і цілком непогану підробку, але оглянути товар все одно треба. І при цьому ще всі свої речі краще тримати при собі.
 
 
 
Обман гідами 
 
Найперший і найчастіший обман – завищення цін на екскурсії і розвезення туристів на конкретні «хлібні» місця, на базарах чи в ресторанах, де їх вже приймають в руки продавці і торговці. З усього того, що група туристів купить в цих магазинах, потім турагентство або гід отримають відсоток.
Уникнути такої афери не завжди вийде. Завдання гіда все-таки продати туристам свої послуги, і вони весь відпочинок будуть продовжувати чіплятися до відпочиваючих зі своїми послугами. А сюрпризи з вартістю екскурсій можуть проявитися безпосередньо на місці. Причому туриста в офісі турагентства про це не інформують. Причини знаходять найрізноманітніші: і курс зростає, і ціни змінилися в місті. Вихід тільки один -відмовитись від таких екскурсій, правда, сплачені раніше послуги навряд чи хтось поверне.
 
Приклад з екскурсіями – багато готелів пропонують екскурсію до палацу Ісхак Паші. Наприклад, з Догубаязіта ціну за проїзд запитують в мінімум 80 лір. При самостійній поїздці з цього ж місця і на таксі і вартість проїзду складе всього 10 лір!
 
 
 
Обман в готелі, ресторані
 
У готелях туристів найбільше дурять за службу. Ті напої входять у вартість путівки, ті не входять. До того ж часто буває, їх дуже сильно змішують з водою, але знову ж таки все залежить від статусу і рангу готелю. Тому вибираючи собі готель, турист повинен хоча б мінімальну інформацію про нього знайти в інтернеті і почитати відгуки про готелі. (Таку інформацію надає наше агенство при покупці туру.)
 
Багато варіацій обману і в ресторанах. Перш за все, масове прагнення обрахувати, тому туристам краще всього брати з собою розмінні(мілкі) купюри, тому що здачі можна не дочекатися. Офіціант просто не звертає увагу чим ви розрахувались, а потім робить вигляд, що нічого не брав, і ось ваші кілька лір(доларів) здачі.
 
Другий вид обману – ресторани або кафе без меню. Багато мандрівників погоріли на цьому. Зазивали наполегливо запрошують випити пару кружечек пива і закусити в їх барі. Турист заходить, просить меню, йому кажуть, що меню немає. А коли приносять рахунок за з’їдене і випите, то виявляється, що все це коштувало дуже великих грошей. Тому в кафе без меню і фіксованих цін краще не ходити.
 
Наступний вид обману – маса спецій і соусів, що подаються до страв. Завжди слід поцікавитися чи входить все це в вартість страви, тому що потім турок з найчеснішим овидом буде говорити, що всі спеції і соуси слід оплатити окремо.
 
 
 
Сфера обслуговування і вуличні розводи
 
Поїхати в Туреччину і не сходити в місцевий хамам – це злочин. Точно, як Фінляндія чи Росія славляться своїми банями, так і Туреччина знаменита своєю особливою “банею”. Але і тут нашого туриста може очікувати обман. 
 
Однією з популярних послуг в лазні є масаж. І ось одна з обманних схем є – саме зміна масажиста. Турист лежить розслаблений, чекає приємних відчуттів від масажу. Але фахівець злегка “помассажіровать” туриста, раптом йде і через п’ять хвилин повертається з іншим здорованем. Той трохи помацавши спину і поперек, заявляє, що в спині важливі нерви зачеплені і дуже небезпечна хвороба у туриста. Загалом, лякає, як може. Природно, знову наведений масажист – великий спец в своїй справі, і за невелику оплату у вигляді сотні доларів поставить туриста на ноги. Але таким казкам вірити не варто, це лише черговий спосіб заробити на відпочиваючих.
 
Не менш популярні в Туреччині і вуличні обмани. Дуже часто на вулицях Стамбула можна зустріти гарненьких бабусь. На них і уваги зазвичай не звернеш. Але варто поруч з ними, наприклад, погодувати голубів, вони відсиплять туристу жменьку зерна, але потім за це зерно доведеться розплатитися. Причому вимагати гроші вони будуть дуже наполегливо.
 
Ще один вид робману – постійна зміна цін. Тобто пишуть одні ціни, кажуть інші ціни, а потім виявляється, що ця сума була свказана в євро або доларах, замість лір. Тому туристу завжди слід наполягати і розплачуватися виключно лірами, не дуже то показуючи громадськості, що в кишенях є й інша валюта.
 
І ще одна порада відпочиваючим безпосередньо в Туреччині, завжди слід побродити по базару довше, зайти в сусідній магазинчик. Не слід купувати  сувенір у першого-ліпшого торговця. Завжди трохи далі виявиться дешевше. І ще завжди слід звертати увагу на цінники. Поруч з ціною повинен стояти знак ліри, а не долара або євро. І ще ціна іноді може вказуватися за половину кілограма. І навіть вказівку про це буде на ціннику, тільки дуже дрібним значком.
 
 
 
✔️Знаючи більшість популярних обманних схем, відпочинок в Туреччині стане набагато простішим і приємнішим. Хоча облудна індустрія теж не стоїть на місці, придумуючи все нові і нові схеми. Тому туристам завжди слід бути напоготові!
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *