☺️Збираєтесь до Єгипту? Тоді обовязково прочитайте цю статтю,щоб вас не надурили.👇
📜У цій статті ми розкажемо про самі популярні види обману туристів у Єгипті.
 
🛬Аеропорт
Починається все з процесу вклейки візи в паспорт(якщо Ви прилетіли в Хургаду) Стандартна вартість візи 25 доларів. Але на кордоні, з вас можуть попросити 27-30 доларів, за що пообіцяють заповнити за вас міграційну карточку,чи пропустити без черги. Це обман! Ніяких додаткових зборів нема в аеропорту!
 
☝️Ще одна вкрай важлива інформація для туристів, уже покидають країну. В єгипетських Дюті фрі є комісія при розрахунку карткою. Причому про цю комісію ніде не повідомляється. Про такий сюрприз турист дізнається, тільки коли повернеться додому і роздрукує всі свої транзакції за відпустку. Тому краще оплачувати покупки в магазинах безмитної торгівлі готівковими або бути готовими платити більше.
 
🍴Кафе та ресторани🍰
Переважно,туристи беруть тур на харчування “все включено” і нема потреби ходити в інші кафе чи бари. Але якщо ви вирішили відвідати самостійно ресторан,тоді будьте обачними:
1. Можуть обрахувати чи добавати лишнього до чеку.
Перш ніж зробити замовлення, подивіться ціну і прикиньте, а ще краще запишіть і порахуйте загальну вартість замовлених страв.
2. Їжа – замість дорогої страви,можуть подати більш дешеву. Сподіваючись,що турист просто не знає, як насправді страва має виглядати.
 
🏪Магазини чи базари
Араби будуть закликати в свій магазин самим нав’язливим чином, і пропонувати свій товар будуть не менш нав’язливо. Тому прогулюючись по місту, туристу не варто навіть погляд затримувати якомусь одному предметі. При цьому на базарі до туриста пристануть ще й жалісливі араби, які будуть пропонувати свою допомогу і різного роду послуги. І будуть це робити з нахрапом, старанно чи дуже жалісливо. Відбитися від продавців і нав’язливих послужливих торгашів буває досить складно. Тому відвідувати базари і магазини найкраще компанією, або хоча б не відпускати одну дружину або чоловіка в такі рейди.
 
Ще одним способом обдурити туриста на базарі є шахрайство з цінами. Побачити цінники на арабському базарі не так просто. Вони найбільше характерні для магазинів в європейському стилі. Там торгуватись не дуже вийде, тому що люди більше прагнуть до європейського стилю обслуговування. На базарі ж панує дух Сходу, коли кожен поважаючий себе продавець повинен торгуватися з туристом мінімум хвилин десять.
 
🐫Катання на верблюді
Дуже популярний вид шахрайства. Вас запрошують безкоштовно сісти на тварину,зробити фото,навіть покататись,просто за те,що ви йому сподобались. Але… злізти з нього,вже попросять не маленьку суму. Тому завчасно домовляйтесь про ціну,щоб не було несподіванки.
 
🏩Обман в готелі
Тут турист повинен бути особливо уважним. Хоча готелі все в більшій кількості прагнуть скоротити кількість крадіжок і шахрайства, а й про безпеку забувати не треба. Перш за все, всі цінні речі слід в обов’язковому порядку зберігати в сейфі свого номера. Друга особливість проживання в готелях Єгипту – збори речей в кінці перебування в готелі.
 
На цю вудку трапляються дуже багато туристів через незнання. Буває, що до виїзду з готелю залишився день і турист може застати обслуговуючий персонал у себе в номері. Здавалося б, нічого страшного і незвичайного, адже потрібно ж і прибрати і ліжку постелити і поповнити запаси міні-бару. Але на ділі речі вже зібрані, службовці готелю просто можуть перекласти в інше місце. І коли турист буде залишати номер він і не подумає про те, що річ, яку він до цього пакував в чемодан, раптом кудись поділася.
 
🗿Сувеніри
Найнебезпечніші люди в Єгипті – це місцеві торговці, які пропонують наївним туристам різні сувеніри, нібито здобуті в древніх пірамідах. Як правило, всі ці «античні» штучки підроблені, оскільки з країни заборонений вивіз навіть таких дрібниць як черепашки і пісок.
 
🎖️Золото
Ще один поширений тип обману пов’язаний з продажем підроблених золотих прикрас. Не варто довіряти навіть у великих торгових центрах, обманюють всюди. Якщо Ви не вмієте оприділяти справжність золота,то кращий спосіб це відмовитися від покупки золотих виробів.
 
🏃‍♂️Крадіжка
У центрі Каїра або будь-якому іншому мальовничому місці може підійти незнайомець з проханням його сфотографувати, він дасть вам в руки камеру і зникне. Подарунок, подумаєте ви? А ось і ні, через хвилину підійде поліцейський і нібито потерпілий, який буде артистично звинувачувати вас у крадіжці свого фотоапарата. Далі, вас будуть намагатися розвести на гроші.
 
🚕Таксисти
Методи обману дуже прості. Наприклад, таксист може :
• повезти найдовшою дорогою;
• забути обнулити лічильник після попередньої поїздки;
• самовільно поміняти тариф;
• привезти не в той готель, при цьому звинуватити в тому, що ви самі назвали неправильно адресу і допросити додаткову плату.
 
😉Ми написали самі популярні види шахрайства. В чужій країні завжди треба бути уважним та обережним і тоді Ваш відпочинок пройде гарно та спокійно! А ми Вам підскажемо де найкраще купляти екскурсії та сувеніри😊

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *