⛰️Кольоровий каньйон – ще одна визначна пам’ятка, що знаходиться в Єгипті. Він розташований в Шарм-ель-Шейху, а якщо бути зовсім точним – приблизно в 150 кілометрах від нього. Знаходиться він далеко в пустелі і дуже віддалений від усіх асфальтованих доріг, тому доїхати туди можна тільки на джипах. Саме з цієї причини дуже не рекомендується робити спробу дістатися до нього своїм ходом: не знаючи дороги, ви не зможете доїхати. Крім цього, великий ризик заблукати в безкрайній пустелі. Краще рішення – відправитися в Кольоровий каньйон з екскурсійною групою.

ЩО ПРЕДСТАВЛЯЄ СОБОЮ КОЛЬОРОВИЙ КАНЬЙОН?
Це скелі з пісковика різних кольорів – від білого до криваво-червоного, з вкрапленнями гранітних, кобальтових, мідних порід і стародавніх коралів. Саме ці колірні поєднання і дали назву каньйону. В одних місцях скелі пофарбовані дуже яскраво з вираженим металевим блиском, в інших – колір каменю дуже ніжний і теплий. Тут можна зустріти піщаник червоного, жовтого, рожевого, сірого, білого, фіолетового відтінків. Щоб переконатися в тому, що це місце насправді існує і тут все так і є, як описується, мало просто поглянути на фото – тут потрібно побувати самому.

У каньйоні зустрічаються яскраво-помаранчеві кольори, різні відтінки червоного, кремового, білого і навіть неймовірно глибокого фіолетового кольору. Насправді все це набагато прекрасніше, ніж на самих яскравих і якісних фото.

Сам по собі Кольоровий каньйон – це величезна щілина в скелях пісковика, що виникла природним чином, швидше за все, в результаті сильного землетрусу. А вода і вітер поступово завершували цей дивовижний витвір, протягом тисячоліть виточуючи поглиблення в червоному пісковику.

Багато туристів, побувавши тут, потім залишають відгуки, в яких розповідають, що Кольоровий каньйон – це саме приголомшливе видовище, коли-небудь побачене ними. Вони привозять звідти не тільки море вражень, а й цілі серії фото.

ПОХОДЖЕННЯ
Кольоровий каньйон – це місце, що вражає яскравими фарбами і дивовижними лабіринтами. Це можна зрозуміти вже по його назві. Серед усіх пам’яток, розташованих в Шарм-ель-Шейху, та й взагалі в Єгипті, Кольоровий каньйон займає одне з найдостойніших місць. Це чудо природи утворилося мільйони років тому, коли в цій місцевості стався найсильніший землетрус. Швидше за все, морське дно піднялося і піднялося високо вгору. А пустельні вітру поступово видували з нього пісок. В результаті цього дуже довгого і загадкового природного процесу частина півострова Синай перетворилася в приголомшливо красивий пейзаж, який в даний час вважається одним з найпрекрасніших на планеті Земля.

Кольоровий каньйон простягнувся на 5 км. Він складається з безлічі звивистих лабіринтів. Ніхто з мандрівників ніколи не може припустити, що очікує його за наступним поворотом. Це може бути і покинута стоянка кочівників, і старе дерево, химерно зігнувшись свої гілки на тлі пісковика яскраво-червоного кольору. На шляху часто зустрічаються вузькі ущелини, які стоять на заваді туристам, тому тут потрібно бути готовим до подолання перешкод.

Незважаючи на це, велика частина шляху по каньйону легка і дивно приємна. Потрібно тільки мати на увазі, що клімат тут дуже жаркий, тому і одяг має бути відповідний, і головний убір треба обов’язково захопити. Радимо їхати в це місце в зимові місяці, коли немає виснажливої ​​спеки. Тоді поїздка проходить з максимальним комфортом.

Екскурсії в Кольоровий каньйон користуються у туристів, відпочиваючих в Шарм-ель-Шейху, величезною популярністю. Екскурсійна група на джипах під’їжджає до початку маршруту, а потім пішки спускається по вузькій звивистій стежці на дно улоговини. Тут каньйон ще широкий, а дно його всипане світлим піском, так що йти поки досить просто. Але далі прохід звужується настільки, що його ширини ледь вистачає на те, щоб в нього міг поміститися одна людина. Поступово змінюється і камінь стін. Над шарами пісковика тисячоліттями працювали вода і вітер, і тепер завдяки їм і виникла ерозії грунтів прямовисні скелі каньйону покриті вигадливими візерунками.

Зазвичай, щоб зробити сильне враження, екскурсоводи поливають скелі водою, і тоді фарби набувають ще більш яскравий колір і видовище стає просто чудовим. У деяких місцях спуск досить складний, але за багато років через Кольоровий каньйон пройшло стільки туристів, що він вже відшліфований їх спинами. В самому кінці каньйону в тіні скель сховалися від сонця поодинокі рослини. Тут мандрівників вже чекають джипи і лавки з сувенірами.

Яскраві і різноманітні кольори – це не все, чим може здивувати туристів Кольоровий каньйон, що знаходиться в Шарм-ель-Шейху. Багатовікова ювелірна робота вітрів над цим місцем принесла ще одні плоди – в скелях утворилися хитромудрі опуклості, що нагадують істот з якогось фантастичного роману. Уражені туристи із задоволенням розглядають ці «портрети», створені силами природи, з «очима» з каменю, дивно нагадують справжні.

У періоди дощів, які рідко, але все ж трапляються в Шарм-ель-Шейху, туристів не возять в каньйон з міркувань безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *