Віза. Для власників біометрики діє безвізовий режим, а для власників звичайних паспортів потрібна шенгенська віза

Республіка Хорватія – держава на заході Балканського півострова, колишня Союзна республіка в складі Югославії. Межує з Словенією, Угорщиною, Сербією, Боснією-Герцеговиною та Чорногорією; на заході омивається Адріатичним морем.

Клімат Хорватії. Якщо десь і існує аналог раю на Землі, то це місце в Хорватії, клімат тут справді райський. По-перше, це найбільш сонячна країна Європи (мова йде про узбережжя). На рік припадає аж 2600 сонячних годин. По-друге, влітку температура тримається в комфортних +25С … + 26С. В горах та в центрі більш прохолодно, там панує помірно-континентальний клімат. Крім того, в Хорватії сніжні зими, тому кататись тут на лижах одне задоволення.

Найкращий час для відпочинку на пляжах Хорватії – з травня по вересень, море вже/ще тепле. Можна непогано відпочити і в жовтні, але в цей період море вже досить прохолодне.

Курорти Хорватії. Територіально країна поділяється на 3 великі курортні зони.

Дубровник

В цьому регіоні розташований найбільш відомий курорт Хорватії – Дубровник та курорти Колочеп, Листів, Корчула і Млет, Млини, Неум, Плат, Слано і Цавтат.

Південна Далмація – край вин і знаменитих хорватських устриць. Мальовниче середземноморське узбережжя з розсипом старовинних міст та містечок, незліченною кількістю унікальних островів та, здається, безкінечним морем.

Особливої уваги заслуговує Дубровник – ця химерна суміш Амстердаму та Венеції причаровує з першого погляду (до речі, італійці люблять «хорватську Венецію» не менше за власну). Якщо ви любите атмосферу старовинних міст, надзвичайно добре збережена архітектура епохи Відродження та теракотові дахи справлять на вас незабутнє враження.

Але найбільш привабливе тут Адріатичне море, в Хорватії і воно незвичайне. Дно узбережжя вкривають білосніжні плити мармуроподібного кварциту, які вночі просто фантастично підсвічують воду. Це насправді казкове видовище, яке потрібно бачити на власні очі!

Спліт

Регіон включає в себе міста-курорти: Водиці, Шибеник, Прімоштен, Трогір, Спліт, Брела, Башка-Вода, Макарська, Тучепі, Підгора, острови Брач і Хвар.

Середня Далмація – це основна курортна зона країни: надзвичайна природа, величезна кількість затишних бухт і заток, пляжі з дрібною галькою, нескінченні хвойні ліси, що підступають до самої води і просто дивовижне повітря – суміш морського бризу та терпкого аромату хвойного лісу. Саме цілюще повітря і висока концентрація йоду в морській воді стали причиною того, що в Середній Далмації відкрито багато лікувальних курортів.

А ще в цьому регіоні знаходиться два національні парки Корнаті і Крка. Корнаті – це архіпелаг, у складі якого налічується 140 островів, мальовничих шматочків суші у безмежній блакиті Адріатичного моря. Національний парк Крка названий в честь однойменної річки, що протікає на його території, утворюючи неймовірні каскади природних озер, зокрема всесвітньовідомі Плетвицькі озера.
Півострів Істрія

На півострові з комфортом розмістились такі курорти:  Умаг, Новіград, Пореч, Врсар, Ровінь, Пула, Медулін, Рабац, Опатія, Ловран, а також острови Бріоні і Крк.

Істрія – це заворожуюча суміш сходу і заходу. Півострів знаменитий своїм скелястим узбережжям, неперевершено гарними пагорбами, сосновими лісами і виноградниками, що можуть скласти гідну конкуренцію Італії. А ще тут виготовляють найчистіше в світі оливкове масло.

В регіоні процвітає еко-туризм. Тут прокладено безліч пішохідних та велосипедних маршрутів.

Перлинами Істрії вважаються міста-курорти Мотовун і Грожнян, побудовані на високих пагорбах, вони відкривають доступ до приголомшливо гарних панорам навколо міста. А коли на долини напливає молочно-білий туман, кам’яні стіни міст здаються кораблями у безкрайньому морі…

Окремою групкою стоять гірськолижні курорти Хорватії: Слеме і Платак, що радо приймають туристів, які приїхали на відпочинок до Хорватії взимку.

Слеме

В Слеме знаходиться найвища гірська точка країни – гора  Медведниця. Самі розумієте протяжність трас тут досить пристойна (в сумі близько 4 км). Найдовша траса 1090 м. Гірськолижні траси беруть початок майже від найвищої точки гори і спускаються в невеличкі місцеві села. Курорт більше розрахований на новачків та тих, хто шукає спокійного відпочинку.

Платак

По екстрим треба їхати в Платак. Тут загальна протяжність трас 10 км. Кожна з трас має окремий маршрут, вирубаний серед дерев. Є чотири «червоних» і три «синіх» траси. Також на території курорту працює сноупарк з трамплінами 5-15 метрів і джибовими фігурами різної конфігурації.