💢1. Пожити в йога-центрі
🔹Таїланд краще підходить для того, щоб почати займатися йогою або підвищити свій рівень.
🔹Багато готелі пропонують класи йоги – і можна заздалегідь, при бронюванні, уточнити, чи є така послуга. Але якщо хочеться цілком поринути в практику, варто зупинитися в спеціалізованому йога-центрі. Вони особливо популярні на островах: Самуї, Панган, Пхукет, Ко-Яо-Ной, Ко-Нгай, Малакка (півострів), а також в місті Чіанг Май і селі Пай на півночі країни – це улюблені місця прихильників йоги і вегетаріанців.
🔹Звичайно йога в таких місцях буде займати більшу частину вашого дня – від 4 до 6 годин. Заняття часто проходять на майданчиках в оточенні природи або з видом на море або океан. До того ж, вам пропонують здорове харчування і створюють навколо мотивуючу обстановку.

💢2. Пройти курси тайського масажу
🔹Столиця тайського масажу – Чіаг Май (місто на півночі країни) і його околиці. Тут розташовані десятки салонів і шкіл цього древнього мистецтва.
🔹За легендою, тайський масаж 2,5 тисячі років тому вигадав доктор з Індії на ім’я Живаго Кумар Бхакка і лікував він самого Будду. Сьогодні існує величезна кількість різновидів тайського масажу. Але суть його однакова: вплив спрямований на певні точки по всьому тілу, а майстер працює не тільки долонями, але і передпліччям і ногами.
🔹Колись тайський масаж вчили тільки на місцевій мові. Сьогодні базові знання можуть отримати всі бажаючі – школи працюють на англійській мові (а деякі і на російській) за стандартними схемами з розкладом занять, викладачами, підручниками та іспитами. Успішні студенти отримують сертифікати.

💢3. Навчитися тайської кухні
🔹Кулінарні курси в Таїланді є у всіх популярних туристичних місцях, але в різних регіонах країни своя специфіка. На півночі готують менш гострі страви, часто з використання свинини. У південних регіонах, де проживає велика кількість мусульман, поширені гострі страви з курки і морепродуктів.
🔹На курсах навчають не тільки готувати, але і правильно вибирати продукти – для цього вас вивезуть на місцевий ринок. Особливу увагу тайські кухарі приділяють спеціям і травам. Завдяки їм з нехитрого набору продуктів (рис, локшина, морепродукти, курка, м’ясо) тайці готують велику кількість різноманітних страв. У кожній страві повинні гармонійно поєднуватися п’ять основних смаків: гострота за рахунок перцю чилі або каррі, солодкість за рахунок кокосового молока, кислота за рахунок лимона, лимонної трави або лимонного сорго, гіркота – за рахунок свіжої трави.
🔹В туристичних місцях поширені кулінарні експрес-курси на один день. За цей час ви поїдьте на ринок за продуктами і навчитеся готувати п’ять популярних страв, серед яких зазвичай суп Том Ям, смажений рис і локшина, кілька видів каррі і салат з папайєю. Але є і більш професійні курси тривалістю 5-7 днів.

💢4. Сходити в трекінг по джунглях
🔹Трекінг по джунглях Таїланду – доступна і безпечна розвага, якщо не лізти в зарості ліан і величезних фікусів. У популярних національних парках прокладені стежки з покажчиками. Найчастіше вони не перевищують 20 кілометрів.
🔹В південних регіонах країни найпопулярніші національні парки – це Кхао Сік в провінції Сураттани, Сірінат на Пхукеті, Кхао Пханом Бенча в провінції Крабі. Тут можна зустріти зарості ліан, баньян з могутнім корінням, що обплітають все на своєму шляху, озера з лотосами, мангрові гаї, гірські річки, каньйони, печери і скелі, а якщо пощастить – гібонів і оленів. Але будьте готові – навіть на туристичних стежках поблизу водойм є ризик, що до ваших ніг присмокчуться п’явки. Це не небезпечно, але не дуже приємно. Тому в джунглі потрібно одягати кросівки і штани, які краще заправити в шкарпетки.

💢5. Зайнятися скелелазінням з інструктором
🔹Місце тяжіння скелелазів з усього світу – півострів Тон Сай в провінції Крабі. На березі Андаманського моря на компактній території вмістилися більше 500 скельних маршрутів різного рівня складності, з багатим рельєфом: від плоских стін, до звивистих ходів і величезних звисаючих сталактитів. Різноманітний рельєф дозволив створити багато простих маршрутів для тих, хто жодного разу не пробував цей незвичайний вид спорту. Прямо під скелями працюють школи скелелазіння, які пропонують всім бажаючим інструкторів і спорядження в оренду.
🔹Заняття проходять рано вранці і після обіду до темряви (темніє в тропіках вже о 18 годині). В інший час можна гуляти по півострову, досліджувати гірське озеро або печери, купатися на ближніх пляжах з білосніжним піском і блакитною водою.
🔹По вечорах спортивний Тон-Сай перетворюється в тусовочний – відкриваються численні бари і рибні ресторани, один фаєр-шоу змінюється іншим, а між пальмами скелелази вправляються в рівновазі на слейклайнах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *