👻 Чи замислювалися ви що ж це за свято Хеллоуїн? ▫️Що відзначається в цей день і звідки взялися ці ритуали і традиції? ▫️Навіщо дорослі і діти вбираються в різні костюми і лякають один одного?
🤔Якщо ви нічого не знаєте про це свято, то в цій статті ви зможете знайти багато нового і цікавого для себе.
 
📜Коріння цього дивного свята починаються з часів дохристиянської доби. Племена кельтів, які проживали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, ділили рік на дві частини – зиму і літо. 31 жовтня вважалося у них останнім днем. Цей день також означав закінчення збору врожаю і перехід на новий – зимовий сезон. З цього дня, згідно доданню племені кельтів, починалася зима.
 
Святкування Нового року відбувалося вночі на перше листопада. У цю ніч за стародавнім повір’ям кельтів світи живих і мертвих відкривали свої двері, і мешканці потойбічного світу пробиралися на землю. Кельти називали цю ніч Самайн або Самхейн. Для того, щоб не стати жертвами духів і привидів, кельти гасили в своїх будинках вогонь, надягали на себе звірині шкури, щоб відлякувати непроханих прибульців. На вулиці біля будинків залишалися частування для духів, а сам народ збирався біля вогнищ, які розпалювалися жерцями друїдами, і приносили у жертву тварин. Після жертвопринесення люди брали священний вогонь, щоб внести його до себе в будинок. Символом свята був гарбуз. Він не тільки означав закінчення літа і збору врожаю, а й відлякував злих духів священним вогнем, який запалювався всередині нього.
Ця традиція передавалася з покоління в покоління аж до першого століття н.е. Після вторгнення римлян, кельти, що живуть на островах Британії та Ірландії, були змушені відмовитися від більшості язичницьких обрядів і звичаїв і прийняти християнську віру. Однак народ пам’ятав про Самхейна і передавав розповіді про нього своїм нащадкам.
 
Згідно з наказом Папи Григорія III в дев’ятому столітті свято День всіх святих був перенесений на перше листопада. Цим християнська церква хотіла викорінити язичницькі традиції, проте сталося навпаки – Самайн почав святкуватися знову. Передсвяткова ніч, староанглійскою мовою, звучала як All Hallows Even (Вечір всіх святих), або скорочено – Hallowe’en, ще коротше – Halloween. Так і з’явилася сучасна назва цього свята.
 
🧛‍♀️Свято Хеллоуїн відзначається досі за традиціями Самхейна. Цієї ночі люди надягають різні костюми, влаштовують маскаради та конкурси. Головним символом свята, як і століття тому, залишається страхітливого вигляду гарбузова голова з запаленою свічкою. Цієї ночі діти стукають у будинки і кричать: «Частуй або пошкодуєш!». Для того щоб захиститися від цих маленьких «злих демонів» слід пригостити їх якими-небудь солодощами, що є свого роду жертвою. Інакше їх справжні побратими по “легіону нечистих” цілком можуть жорстоко пожартувати над вами.
 
Крім того, Хеллоуїн активно і широко відзначається сьогодні в Японії, Сінгапурі, Австралії, Новій Зеландії, Південній Кореї і в країнах Океанії.
 
🇺🇲️У США Хеловін – одне з найулюбленіших свят, що за популярністю ледве поступається навіть Різдву. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада на вулицях міст можна побачити натовпи як дорослих, так і дітей, переодягнених у відьом, привидів та іншу нечисть.
 
Втім, Хеловін в Америці давно перетворився на подію насамперед комерційну. Щорічно на це свято тут витрачається кілька мільярдів доларів. У магазині можна купити практично все, що потрібно: починаючи від карнавального костюма і гриму, щоб намалювати на обличчі кров чи зробити його до нестями блідим, до пластмасових скелетів і черепів. І, звичайно ж, скрізь продаються найголовніші атрибути цього свята – світильники з гарбуза різних розмірів, які символізують одночасно закінчення збору врожаю, злого духа і вогонь, що відлякує його.
Стараються для клієнтів і ресторани, а без тематичної Хеловінської вечірки не обійдеться жоден нічний клуб, що себе поважає. До речі, гарбуз – винахід американців. До того в Ірландії та Шотландії страшні пики, в які потім уставляли свічки, вирізали з ріпи і картоплі, в Англії – з буряка.
🎃Щодо Європи, то тут Хеловін, як правило, минає у сімейному форматі. Будинки прикрашають традиційними омелою, вересом і, звичайно ж, гарбузами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *