Gergia_960x650
  1. Природа

Не зважаючи на те, що Грузія відносно маленька країна, її природні можливості надзвичайно широкі. Тут за один день можна побачити і засніжені гірські вершини, і бурхливі річки, і камінці на узбережжі Чорного моря.

  1. Кухня

Якщо ви вважаєте, що на українських застіллях гнуться столи від кількості страв, то ви не бували на застіллях у Грузії 🙂 Тарілки з їжею, які кладуть одна на одну у 3-4-5 шарів уздовж всього столу – це нормально, і навіть не дуже багато. Грузинська кухня багата на страви з м’яса, тіста, горіхи, гриби та багато іншого. Обов’язково спробуйте хінкалі – м’ясо у мішечку з тіста, а також чурчхелу – солодку густу пасту, в яку загортають горіхи. Звісно, не забувайте супроводжувати своє застілля грузинським вином – п’ють тут також дуже багато.

  1. Тости

Яке ж застілля без тостів – а в Грузії вони особливо цікаві. Кожен тост є унікальним, і не лише не повторюється, а й доносить до нас якусь певну думку, ідею, або історію. Вдалий тост може затягнутись на 5-10 хвилин, і це буде вважатися ознакою успіху. Беріть з собою записник та занотовуйте вдалі тости – ми впевнені, що колись вони вам стануть в нагоді.

  1. Дороги

Дороги у Грузії виявились хорошими – навіть у гірській місцевості якість дорожного покриття тримається на достойному рівні. Основні ж шляхи, що перетинають країну із заходу на схід, можуть мати по кілька смуг у обидва напрямки, електрифіковані, освітлені та чисті тунелі і зелені насадження по обидва боки.

  1. Боржомі

Боржомі – це не просто національна гордість Грузії, це щось само собою зрозуміле та невід’ємна частина образу, який створює ця країна. Пляшка Боржомі в Грузії коштуватиме близько 1 ларі (5 грн.). Після насичених прогулянок, обідів та екскурсій це саме те, що потрібно, аби набратися сил. Якщо у вас буде можливість, відвідайте національний парк Боржомі-Харагаулі, розташований поблизу містечка Боржомі.

  1. Люди

Люди в Грузії досить дружелюбні та гостинні. А коли чують, що ви з України – то стають ще гостиннішими: дійсно, не зважаючи на водно-гірські перешкоди у вигляді Чорного моря та Кавказу, дружба між Україною та Грузією незмінна

  1. Батумі

Батумі починають називати чорноморським Дубаєм: вже за 1-2 роки на його набережній постане Trump Tower Batumi, а вже зараз відкрили свої двері фешенебельні готелі Sheraton i Radisson. Проте навіть без цих готелів Батумі прекрасне місто, і його варто відвідати лише за його старовинний та затишний центр, широку набережну, що огинає місто по колу.

  1. Храми

Грузія – дуже релігійна країна, можливо навіть більш релігійна, ніж Україна. Грузинське православ’я було засноване чи не одним з найперших – в І столітті нашої ери. Християнство на грузинські землі приніс Андрій Первозваний, частинка мощей якого зберігається у Тбілісі.

  1. Візи

Одна з найбільших переваг подорожей в Грузію – це відсутність візового режиму з Україною. Все, що вам потрібно – це закордонний паспорт. Ну і, власне, гроші на мандри 🙂

  1. Нове та старе

Що дуже подобається в Грузії – це те, як у них поєднується старе та нове. В Грузії вдається поєднати це так, що нові будівлі (на фото – міст Миру у Тбілісі) не виглядають монстрами на фоні старовинних вулиць, а навпаки, доповнюють той прекрасний образ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *