Документи для поїздки в Грузію – тільки паспорт для поїздок за кордон. Візи або навіть декларації з українців на кордоні навіть не вимагають.

Географія Грузії
Грузія – держава в західній частині Закавказзя на східному узбережжі Чорного моря. Межує на півночі з Росією, на сході – з Азербайджаном, на півдні – з Вірменією і Туреччиною.
Велика частина території гориста, близько третини покрито густими лісами. Головний хребет Кавказьких гір формує північний кордон країни, там же знаходяться найвищі точки Грузії, головна з яких – гора Шхара (5068 м). Малий Кавказький хребет займає південну частину Грузії.

Клімат Грузії

У Грузії панує субтропічний клімат на заході і перехідний, від субтропічного до помірного, на сході. На узбережжі країни вологе і в міру спекотне літо: середня температура липня – +24 … + 27 ° C, і м’яка зима – +4 … + 8 ° C. Чим далі від Чорного моря, тим різкішим стає клімат: до +38 … + 40 ° C влітку і нижче нуля взимку. У січні в гірських районах термометр може опускатися до -15 …- 20 ° C. Сніг тут випадає на початку листопада і тримається до кінця березня. Протягом всього року спостерігається значна кількість опадів.
В цілому, найкращий час для відвідування Грузії – травень-червень і вересень, коли на всій території країни тепло і сонячно, але не дуже жарко. У липні-серпні можна сміливо їхати на чорноморське узбережжя, де спека пом’якшується бризом, і в гори.

Також читайте: “Екскурсії в Грузії”

Пам’ятки Грузії

1. Тбілісі. Особливо цікаві: сірчані лазні, Метехський фортеця, Старий Тбілісі, сучасні будівлі, Самеба – кафедральний собор.
2. Мцхета цікава собором Светіцховелі (резиденція патріарха) і монастирем Джварі, який знаходитися на скелі і видно з будь-якої точки міста. Місцеві таксисти можуть доставити туди за 12-15 ларі в середньому. Воно варте того.
3. Гелати – монастир з унікальними фресками в 11 км від Кутаїсі.
4. Батумі (курортне місто + ботанічний сад).
Дістатися в Батумі. У Батумі є власний аеропорт, також з Кутаїсі та Тбілісі є автобуси.
5. Гергети Самеба серед кавказьких гір з видом на Казбегі – варто побувати тим, хто ніколи не бачив великих гір. По дорозі в Степанцміду у Вас буде прекрасна можливість побачити гори Кавказ.
6. Сигнахи – місто кохання або місто з рожевими дахами з висоти дивиться на Алазанська долина, де вирощують виноград для божественного грузинського вина.
Доїхати до міста з рожевими дахами або “Місто Любові” Сигнахи (район Кахеті), звідки відкривається вид на Алазанська долина, можна на автобусі за 5-6 ларі, з автовокзалу Самгорі (ні з центрального – зверніть увагу).
7. Боржомі (місто-курорт). Дивитися там крім парку нічого, але поїхати, спробувати легендарну воду на місці видобутку варто.
8. Печерні міста (Вардзия, Уплисцихе, Давид Гареджі).
9. Ушгулі з будинками-вежами. Саванскіе вежі також є в місті Местія (гірськолижний курорт з локальним аеропортом).
10. Ананурі – фортеця біля Жінвальского Водосховища (по дорозі з Мцхета на Кавказ). Красива фортеця, відносно недалеко від Мцхета.
Також уваги заслуговує Імеретскій печерний комплекс зі слідами динозаврів і багато інші цікавинки в Грузії.

 

Курорти Грузії можуть запропонувати як відпочинок на морі, так і в горах, причому мова йде не тільки про гірськолижні спуски. Ну і звичайно не варто забувати про курорт мінеральних вод Боржомі.

Відпочинок на морі

Батумі, найбільше місто Грузії, здавна уславлює всі курорти Грузії. Воно розвивається і стає краще з кожним роком.Пляжі Батумі – крупногалькові і багатолюдні. У приморському парку неподалік добре відпочивати і ховатися від сонця а також спостерігати за знаменитими співочими фонтанами. Це місце люблять як туристи, так і місцеві. Тут же, не відходячи далеко, можна відвідати клуб, пообідати в ресторані, пограти в теніс і насолодитися чудовим видом на море. У Батумі і околицях є численні храми, Музей археології Аджарії, найстарішу фортецю Гоніо і мальовничий Ботанічний сад.

 

 

Якщо ви шукаєте курорти в Грузії, де можна спокійно відпочити – вирушайте у Чакву. Тут дійсно насолоджуєшся морем, м’яким кліматом і м’яким пісочком без зайвих очей. Курорт найкраще відвідувати з червня по вересень, адже в цей час вода прогрівається до +28 градусів! У селищі немає пам’яток, тому ви повністю зможете віддатися відпочинку в Грузії, також неподалік є руїни фортеці Петрі.

 

 

 

 

Кобулеті знаходитися недалеко від Батумі. Один із найбільш відвідуваних курортів Грузії розташований у 24 км від Батумі, тому можна об’єднати відпочинок і відвідати відразу два міста. Тут дуже розвинена туристична інфраструктура: є все, починаючи від кафешок з ситними сніданками і закінчуючи клубами, в яких можна гуляти до ранку. У 2 км від Кобулеті є цілющі мінеральні джерела – обов’язково відвідайте і оздоровіться. Місто ідеальне для відпочинку завдяки піщаним і дрібногальковим пляжам, субтропічному клімату і вихованим туристам. А ще місто буквально потопає в зелені: навколо ростуть пальми, цитруси і навіть чай!