Віза :  Для в’їзду в Грецію необхідний біометричний паспорт або шенгенська віза.

Клімат. Греція входить у середземноморську кліматичну зону. Курортний сезон починається на початку травня. Самий жаркий час – липень і серпень. Температура повітря іноді піднімається до +38 … +40 ° С, але жара переноситься легко завдяки помірно-вологого клімату і легкому морському бризу. У зимовий час зазвичай йдуть дощі, іноді випадає сніг. Гірські райони центральної частини країни характеризуються помірно-континентальним кліматом.

Трохи географії

Країна знаходиться на Балканському півострові і на островах, які прилягають до нього і до Малої Азії. Межує з Болгарією, Туреччиною, Албанією.
Протяжність берегової лінії – 4100 км. Омивається Середземним морем, в т.ч. Егейським і Іонічним морями. Острів Крит омивається з південного боку Лівійським морем.
Пляжі в Греції в основному піщані, галькові трапляються дуже рідко. Слід сказати, що на островах пляжний відпочинок проходить спокійніше, ніж на курортах материкової частини країни. Що стосується готелів, то тут їх на будь-який смак і колір. Все залежить від власних уподобань та, звичайно, від ціни.

Греція – це дивовижна країна, яка славиться своїми визначними пам’ятками і курортами. Найзнаменитішими і популярними, і, без сумніву, кращими курортами Греції є: острова – Крит, Родос, Корфу, Кос, Кефалонія, Халкідікі, міста – Афіни, Лутракі або Арідея, Салоніки і Кавала. Перейдемо до ознайомлення з кожним.

 

Також читайте: “Екскурсії по Греції”

 

Курорти Греції

о.Крит є найбільшим курортним островом в Греції. Його омивають 3 моря: Лівійське, Критське і Іонічне. Крит знаменитий своїми дивовижними пляжами, високими горами і монастирями і музеями. З наближенням вечора, в місцевих трактирах на морському березі подають вечерю, що складається з 12 страв. Всю ніч грає жива музика, виконується танець “сіртакі”, в ході якого б’ються тарілки під ноги танцюючих.

Візитною карткою Криту вважається знаменитий Лабіринт Мінотавра. Цей острів Греції славиться своєю багатою і дуже цікавою історією. У давні часи Крит був провінцією Візантійської імперії і притулком піратів, а в процвітання мінойської цивілізації були зведені чудові палаци, які до сих пір вражають своєю красою (приклад: Кноський палац).

о.Родос вважається наймальовничішим островом, а також найпопулярнішим серед курортів Греції, адже тут відмінно поєднується як пляжний, так і активний відпочинок з прогулянками по старовинних містах. Омивається острів Середземним і Егейським морем. Родос славиться безліччю цікавих пам’яток, найдавнішими побудовами. Відпочиваючи на цьому острові Греції, потрібно обов’язково відвідати гору Філерімос, замок Моноліт – фортеця, яка стоїть на скелі, Долину метеликів і місцевий аквапарк.

 

 

о.Корфу Інша назва Корфу – Керкіра. Тут клімат менш жаркий, ніж на Криті чи Родосі, і це плюс – відпочинок на цьому курорті буде цілком комфортним. Корфу є недешевим містечком для відпочинку, на острові розташувалися найдорожчі готелі в Греції.

Відпочинок на грецькому острові Корфу буде спокійним, розваг як таких немає, але нудно не буде. Тут, до речі, практично немає злочинності. На острові знаходиться близько 800 церков і монастирів, тому так і славиться Корфу своєю дивовижною історією і безліччю пам’яток. Головною визначною пам’яткою курорту є площа Спіанада. На території острова знаходиться кілька знаменитих соборів (приклад: собор Святого Христофора), відкриті музеї (Візантійський музей, Музей мистецтва Азії), підносяться величні фортеці Греції.

 

о.Кос Розташовується острів в Егейському морі, завдяки цьому, тут дуже мальовничо. На території знаходяться різні парки, заповідники, багато невеликих сіл з красивими пляжами. Відпочинок на цьому красивому курорті Греції поєднує в собі запальне нічне життя в місцевих клубах і огляд визначних пам’яток, яких тут безліч. Головна визначна пам’ятка тут – руїни найдавнішого храму Асклепіон, руїни міста Пили з церквою неподалік від нього, італійські будинки і мечеті.

 

 

 

о.Кефалонія знаходиться в середині Іонічного моря. Сам по собі цей острів Греції досить великий. Слід сказати, що Кефалонія вважається найбільш високорозвиненим островом в області культури. Відомо і те, що в давні часи місцеві жителі дуже любили музику і домагалися успіхів у співі.

Основні визначні пам’ятки Кефалонії: печера Катавотрес, печера Меліссана, Етнографічний музей, бібліотека Корьяленіос. До того ж на острові розташовується селище Фіськардо, що є гаванню рибалок. Дивно, але саме Фіськардо повністю збереглося після землетрусу, архітектура гавані зовсім незаймана.

 

Халкідікі Розташовується цей півострів в просторах Егейського моря і вважається головним курортним місцем материкової Греції. Пишна, квітуча зелень сприяє відпочинку. Халкідікі відмінно підійде для сімейного відпочинку, так як тут дуже тихо і мирно. Серед визначних пам’яток виділяють: печеру Стагира, яка є батьківщиною Аристотеля, Калітея і Афітіс – найдавніші міста Греції, відомі своїми храмами великих богів. Крім того, тут багато невеликих сіл і добре збережених монастирів.

 

 

 

Афіни – це не тільки найдавніше місто, а й один з найпривабливіших морських курортів Греції, завдяки своїй унікальній історії. За все своє існування Афіни витримали дуже багато, пережили періоди занепаду. В Афінах розташовуються два відомих пагорба: Акрополь і Лікабет. Головною визначною пам’яткою є Парфенон – комплекс, символ міста Афіни. В Афінах знаходиться близько 250 музеїв, храмів і галерей. Дуже популярні у туристів площа Згоди і площа Конституції. Арка Адріана, Панафінскій стадіон, Заппа парк – все це і багато іншого чекає на тих, хто здійснить подорож в чудову столицю Греції.

 

 

Лутракі (Арідея) Цей пейзажний курорт Греції оточений пагорбами і чудовими лісами. Його візитна картка – цілющі властивості термальних джерел, що знаходяться під відкритим небом. Розваг в місті зовсім немає, відпочинок спрямований саме на огляд визначних місць, лікування, ну і, звичайно, відпочинок на пляжі. З визначних пам’яток можна подивитися на печери з сталагміта, де збереглися наскальні малюнки, розкішні водоспади і ущелини.

 

 

 

 

Салоніки також входить до списку найбільш популярних грецьких курортів, а ще це друге за величиною місто в країні. Відомий він своїми культурними розвагами, різними заходами і фестивалями. Відомими пам’ятками цього курорту Греції є: Церква Святої Софії, яка колись була провідним міським храмом; Базиліка Святого Дмитра – найдавніша з церков, де під час розкопок були знайдені старовинні реліквії; Біла Вежа на набережній – раніше тут тримали в’язнів (раніше вежу називали Кривавою, так як в один час відбувалася масова стрілянина по людях, але потім вежу побілили, звідки й походить нинішня назва).

 

 

 

Кавала – цікаве курортне місто на грецькому узбережжі, галасливе, жваве і святкове. Відомі і популярні пам’ятки в Кавале: фортеця, що височіє в Старому місті; храм святого Павла, який колись був мечеттю; міська Ратуша, що більше нагадує замок; будівля Імарет, яка раніше була благодійною організацією і багато-багато іншого.

Відпочинок на морських курортах Греції – це саме той відпочинок, який поєднує в собі спокійне проведення часу на пляжі і відвідини незвичайних екскурсій, з оглядом найбільших пам’яток. Відпочиваючи в Греції, ви познайомитеся з її звичаями, відчуєте її насичене життя і чарівно відпочинете. Успіхів!