Віза. Якщо Ви вирішили подорожувати до Єгипту,зверніть увагу,що віза вартує 25$, АЛЕ якщо Ви їдете в Шарм-ель-Шейх, Дахаб чи Табу, прикордоннику говорите Sinai Only(тільки Сінай),тоді плата за візу не стягується і Ви можете перебувати там 14 днів.
Зверніть увагу! Ви не зможете  відправитися на екскурсію за межі регіону – в Йорданію або Каїр з відміткою Sinai Only, до Ізраїлю можна.

 Трохи географії

Само по собі Червоне море – диво природи. Найчистіша, прогріта вода – ідеальне середовище для утворення коралових рифів з їх багатим життям. У цьому плані у Акабскої затоки мало аналогів на планеті: підводний світ часто називають головним аргументом на користь відпочинку в Єгипті.

Червоним морем проходить межа між континентами. Тому єгипетські курорти опинилися в двох природних зонах.

 

АЗІЯ. Курорти розташовані на Синайському півострові уздовж Акабської затоки, що є відгалуженням від власне Червоного моря.

Узбережжя Синая надійно захищене від вітрів горами. Але є і ділянки з постійними вітрами, ідеальні для віндсерфінгу і кайтінгу. В цілому ж тут якщо не тепліше, то затишніше, ніж на африканському березі.

АФРИКА. Клімат тут трохи інший, ніж на Синаї. І ночі бувають прохолодні, і пронизливі вітри часом дмуть … Море таке ж прозоре і тепле. Але на африканських курортах більше піщаних пляжів, а рифи знаходяться на віддаленні від берега. Курортом №1 в цьому регіоні є Хургада. Поруч з нею виникають нові курортні зони – Макаді Бей, Сафага, СальХашиш,Марса Алам.

Також читайте: “Екскурсії в Єгипті”

КУРОРТИ

Дахаб: рай для дайверів, серферів і кайтерів

Розташований в 80 км на північ від аеропорту Шарм-ель-Шейх.  У Дахабі є парочка готелів 5*, півдесятка – 4*. Зате багатий вибір бюджетних готелів 3*, апартаментів і хостелів. В цілому ж тут панує атмосфера індійського Гоа або турецького Олімпоса: головне, заради чого сюди їдуть, – водні види спорту. У декількох кілометрах на північ від міста знаходяться Каньйон і Блакитна діра – одні з найвідоміших в світі дайв-сайтів.  Для початківців підійдуть більш доступні місця, розташовані поруч з містом, – Маяк або Садвугрів.

 

Таба: північ Акабської затоки

Не дуже популярне у наших відпочивальників місце в 220 км від Шарм-ель-Шейха.Пейзажі навколо Таби характерні для всього Синая – гори уздовж берега. Там, де хребтивідступили вглиб суші, сформувалися піщані пляжі. В такому місці і виник курорт з пари десятків готелів 4* і 5*.

Таба розташована неподалік від точки, де сходяться кордони Єгипту, Ізраїлю, Йорданії,ще й Саудівську Аравію можна побачити на тій стороні затоки.

Поруч з Табою – гірка, з якої можна побачити берега всіх чотирьох держав. У це місце влаштовують джип-сафарі з усього узбережжя.

 

Шарм-ель-Шейх: сходження на гору Мойсея і дайвінг в Рас-Мохаммед

Найпопулярніший у наших туристів єгипетський курорт. Являє собою кілька районів,”нанизаних” на кілька паралельних морю магістралей на ділянці приблизно 35 км.Дискотеки, нічні клуби, вуличні кафе з 

кальяном, лавки – все це в районі Наама Бей. Хороші прибережні рифи – в районі Шаркс Бей. Старий ринок Сохо – в Шарм-ель-Майя. Хороші екскурсії з Шарма – сходження на гору Мойсея і морська поїздка в підводний заповідник Рас-Мохаммед.

 

Макаді Бей: хороші піщані пляжі і древні пам’ятники по сусідству

Розташований в 20 км на південь від Хургади. Разом з схожим курортом Сома Бей вони сформували єдину курортну зону Абу Макаді. Складається з декількох десятків готелів відомих світових мереж. У центрі курорту – пішохідна зона з магазинами і розважальними закладами.  Пляжі в Макаді Бей – піщані, вхід у воду – пологий. Найближчі пам’ятки – християнські монастирі  св. Антонія і св. Павла, руїни давньоєгипетського міста Бубастіс.

 

Хургада: головний курорт африканського берега

Сьогодні Хургада являє собою повноцінне місто з торговими центрами,  дискотеками, вуличними ринками і недорогими міськими готелями. Уздовж берега витягнулася курортна зона. На відміну від Шарм-ель-Шейха, в Хургаді більшість готелів мають у своєму розпорядженні мілководниі піщані пляжі,  зручні для дітей. Тому курорт добре підходить для сімейного відпочинку.  Найпопулярніша екскурсія з Хургади та інших курортів цього регіону –  поїздка до храмових комплексів  Луксора.

 

Саль Хашиш: конкурент і антипод Хургади

На віддаленні 15-20 км від Хургади в останнє десятиліття з’явилися нові курорти. Так, “Зелена долина” (так перекладається назва цього місця з арабського) спочатку будувалася виключно як курортна зона. Головними перевагами Саль Хашиш стали підводний світ (він набагато цікавіший, ніж поруч з Хургадою) і сучасна забудова від зірки архітектури британця Нормана Фостера. Це місце для спокійного, комфортного відпочинку: готелів гірше, ніж 5*, в Саль Хашиш немає. Зате є добре продумана інфраструктура: від в’їзних воріт в дусі давньоєгипетських храмів і площі з світломузичними фонтанами до величезного пірсу, де можна
гуляти не тільки по настилу, але і всередині споруди по “галереї арок”.

Марса-Алам: далекий південь Червоного моря

Ще один відносно молодий курорт, що виник на порожньому місці на півдні Єгипту. Традиційно більшість туристів були німцями та італійцями. Зараз один з відомих українських туроператорів активно просуває Марса-Алам, тому в місцевих готелях нерідко можна побачити українських “зірок” і представників політбомонду. Але найважливіше гідність курорту не в них. Тут поки що майже незайманий підводний світ: крім знаменитих різнобарвних рибок, цілком можливі зустрічі з дельфінами, черепахами і навіть з дюгонем – рідкісною і абсолютно нешкідливою морською твариною. Готелі Марса-Алам – тільки 4-5*, з власними бухтами, добре захищеними від неприємних зимових вітрів.

 

Зовсім молодий курорт – Мерса Матрух – єгипетські Мальдіви

Відпочинок у Єгипті, але зовсім з іншої сторони.
Курорт Мерса-Матрух, столиця однойменної провінції, розташованої на півночі Єгипту і омивається Середземним морем. В Мерса-Матрух в основному відпочивають європейські туристи, тому рівень сервісу і харчування відповідний.