Віза. Для власників біометричних паспортів віза не потрібна.

Географія Кіпру цікава самим його розташуванням – адже острів оточений водами Середземного моря, а також тим, що велику частину території займають гори. Загальна площа Кіпру невелика, всього лише 9,2 тис.кв.км. Найближчі сусіди – Єгипет, Сірія, Туреччина.

Клімат. Клімат на Кіпрі середземноморський, м’який. Тепла погода без особливих та різких змін тут зберігається практично цілий рік. Середня температура влітку може досягати +35С, взимку ж знаходиться в межах +17 – +19 С. Найкращий час для відпочинку – з травня по жовтень.

Основні курорти: Айя Напа, Протарас, Пафос, Ларнака, Лімассол

 

Також читайте: “Екскурсії на Кіпрі”

 

КУРОРТИ
Айя-Напа
– курортне місто Кіпру, розташоване в його східній частині.  В першу чергу Айя-Напа дуже популярний серед молоді. Адже зовнішній вигляд курорту оманливий – вдень він дуже схожий на місто з тихим розміреним життям, розташоване серед плантацій овочів і фруктів. У центрі поселення – монастир XV століття. Ну чим не умиротворена атмосфера? Але не все так просто, адже як тільки настають сутінки – все навколо спалахує неоном. Дискотеки, нічні клуби, паби і ресторани, в яких повно молоді. Пляжі Айя-Напа – чудові! Хоча їх небагато, проте всі вони широкі, з золотим піском, море мілке й безпечне. Якщо ти вирушаєш з дітьми, то до вибору готелю постався відповідально. Адже нічна дискотека може запросто зіпсувати увесь відпочинок.

 

Протарас – це протилежність бурхливому Айя-Напа. Почнемо з того, що це навіть не місто, а невелике курортне селище. Ритм життя тут досить спокійний, що робить його прекрасним місцем для сімейного відпочинку. Ті, хто воліє проводити свою відпустку в спокійному затишному усамітненні на тлі неймовірної природи, гідно оцінять це місце. Тут немає шуму і метушні, дні проходять дуже спокійно і розмірено, а ось уночі, за бажанням, таки можна трохи позапалювати і вдосталь повеселитися на одній із численних місцевих дискотек. Вони заманюють до себе туристів найрізноманітнішими способами. У нічний час в центрі міста оживає співочий фонтан, що радує всіх перехожих своїм незвичайним барвистим виступом. Найпопулярніші пляжі Прoтараса розташовані в районі Фігової бухти, навколо якої око радує старовинний гай фігових дерев. Тут можна не лише насолоджуватися прийняттям сонячних ванн, але й активно займатися різними пляжними видами спорту.

 

Пафос – найтихіший курорт Кіпру, але попереджаємо відразу – він не дешевий. Деякі туристи розповідають, що його можна навіть зарахувати до категорії елітний. Саме тут найбільший вибір готелів VIP-рівня на Кіпрі. У поняття “курорт Пафос”, включені всі курортні містечка на всьому західному узбережжі Кіпру: це і саме місто Пафос, і Афродайт Хіллз, і Корал Бей, і містечко Поліс, а також Лачі. Місто Пафос складається з двох частин, які майже з’єднані, але дуже відрізняються одна від одної. Одна розташована на кам’янистому плато в кількох кілометрах від моря і носить назву Ктима. Інша – туристична частина – лежить біля узбережжя і називається Като Пафос. У Пафосі є багато піщаних і кам’янистих пляжів. На більшості з них вхід до моря має вигляд скелястого берега. Один з найкращих піщаних пляжів містечка розташований у бухті Кoрал-Бей.

 

Ларнака – туристичне місто на Кіпрі, поблизу південно-східного берега. Це найприйнятніший курорт для сімейного відпочинку з малими дітьми, бо море тут неглибоке, а дно піщане. Більшість готелів знаходяться безпосередньо в туристичній зоні Лaрнаки, розташованої на узбережжі піщаної затоки. Серед відпочивальників Лaрнаки дуже багато літніх людей, які бажають відпочити з комфортом, далеко від шуму великих міст. Пляжі Лaрнаки вистелені сіро-жовтим піском і дрібною сірою галькою. У деяких місцях галька перемішана з піском і черепашником. Море неглибоке, зі зручними спусками до води.

 

 

Лімассол – місто на півдні Кіпру, друге завбільшки місто країни, великий економічний, культурний і фінансовий центр. Лімассoл – улюблений курорт сімейних пар, спортсменів і респектабельної публіки. Для сімей із дітьми тут працюють три веселих аквапарки, один луна-парк і єдиний у своєму роді унікальний зоосад, розташований у міському парку атракціонів. Курорт має дуже вигідне розташування, бо знаходиться в самому центрі острова. Всі пам’ятки тут зібрані в одному місці. Пляжі на курорті, для зручності відпочивальників, обладнані спеціальними пологими спусками до води. Вони переважно піщані, в деяких місцях трапляються піщано-галькові.