📍1. Шукати найвигідніший курс обміну валют
🔸Перше, з чим стикаються туристи на Балі, – необхідність поміняти готівкові. Всі хочуть вигоди і біжать на пошуки обмінника з найвищим курсом. Але якщо ви бачите занадто привабливі цифри, не сумнівайтеся, в цьому місці вас як слід обрахують.
🔸Балійскі віртуози примудряються непомітно скинути при перерахунку до третини готівки, а якщо ви перевіряєте і бачите різницю, то вони так само непомітно підкладають їх назад, перераховують і знову скидають. 🔸Саме забавне те, що, якщо ви не перестаєте перевіряти і раз по раз виявляєте невідповідність, вони просто віддають вам долари і кажуть йти міняти в іншому місці. Розплачуватися картою і знімати готівку – вихід, але лише частково. На багатьох банкоматах можуть стояти скімери, особливо якщо це маленький окремий павільйон без охорони.

📍2. Їздити на скутері без шолома / дуже швидко / в нетверезому стані
🔸Мопед в Азії – найзручніший засіб пересування. Але і ризик потрапити в аварію і отримати травму великий. Дорожній рух на Балі дуже щільний і часто непередбачуваний, правил майже немає: їде той, кому більше всіх треба. Тому ситуації, коли хтось не дивлячись виїжджає на дорогу з провулка, повертає направо з лівої смуги і навпаки, йде на обгін на сліпому повороті – це норма. І це не кажучи вже про собак, що вискакують на дороги днем, а вночі взагалі сплячих на найзручнішому місці – в центрі проїжджої частини.
🔸З часом до такого руху звикаєш, але, якщо ти недосвідчений водій і звик до регульованого руху на дорогах, водити тут буде складно. Крім того, навіть при дотриманні всіх запобіжних заходів, недосвідчений водій може впасти просто з-за піску на дорозі. Страховка допоможе не сильно витратитися на лікування, але навіть легкі садна неабияк зіпсують відпочинок – солона вода Індійського океану сильно роз’їдає відкриті рани, а висока вологість затягує процес загоєння.
🔸Самий надійний спосіб уникнути аварій – їздити на таксі. На Балі відмінно працює Uber, ціни набагато нижче, ніж у офіційного таксі.

📍3. Пити дешевий алкоголь в сумнівних клубах
🔸В Індонезії дуже високі акцизи на алкоголь, тому недобросовісні власники маленьких барів в Куті, районі з найвищим туристичним трафіком, грішать тим, що розбавляють коктейлі в барі неякісним спиртом. Таким барам-одноденок важливо як слід вас напоїти, щоб на наступний день ви навіть не згадали, де, власне, так повеселилися. Звідси акції «3 за ціною 1», півлітрові відра Піна-Колади і інші «привабливі» пропозиції.
🔸Це зовсім не означає, що ви не повинні розслаблятися під час відпустки, просто вирушайте в місця з хорошою репутацією. Так, там буде дорожче, але якість алкоголю – не те, на чому варто економити. В крайньому випадку замовляйте пиво в пляшці. Також має сенс закупитися в дьюті фрі по дорозі; за законом одна людина може ввезти в країну до 1 літра міцного алкоголю і до 1,5 літрів слабкого.

📍4. Купатися там, де стоять заборонні прапори / вночі / поодинці
🔸Ще одна небезпека підстерігає туристів в океані. Не всі знають про таке явище, як відбійні течії. Хвилі несуть в собі величезну масу води, яка прибивається до берега і потім шукає шляхи для відступу назад. Вода збирається в так звані канали – ділянки з сильною течією в океан. На пляжах, де чергують рятувальники, завжди виставляються заборонні червоні прапори, але на диких пляжах ви їх, звичайно, не побачите. Якщо ви не впевнені, що зможете візуально відрізнити канал від безпечної зони для купання, не ходіть купатися поодинці, хтось повинен наглядати за вами з берега.
🔸Крім того, потрапивши в канал, ні в якому разі не треба з ним боротися, бо це безглуздо – швидкість течії може досягати 5-10 метрів в секунду, з таким натиском не справляються навіть досвідчені плавці. Замість цього треба плисти вздовж берега, зазвичай ширина каналу не перевищує 10-15 метрів, тому дуже скоро ви відчуєте, що вас перестало нести в океан, тоді вже можна повертати в бік пляжу.
🔸Краще не ризикувати і купатися на офіційних пляжах, де чергують рятувальники і стоять червоно-жовті прапори. Купатися днем, з друзями і на тверезу голову.

📍5. Намагатися все встигнути
🔸Балі тільки на перший погляд здається маленьким островом; кількість розваг і визначних пам’яток, які він пропонує своїм гостям, просто величезні. Бари, клуби, тусовки, шопінг, храми, джунглі, рафтинг, водоспади, вулкани, серфінг, рисові тераси, сотні пляжів, зоопарки, снорклінг, дайвінг – ось далеко не повний список того, чим можна зайнятися на Балі. Якщо ви захочете вмістити все це в два або три тижні відпустки, у вас вийде не відпочинок, а божевільна гонка.
🔸Щоб не витрачати власні нерви, не намагайтеся подивитися все і відразу, не плануйте відвідування 5 пам’яток за день, все одно не встигнете – острів вносить корективи в будь-які, навіть найсуворіші плани. Не дарма всі місцеві живуть в розслабленому ритмі, адже під палючим тропічним сонцем по-іншому просто неможливо.
🔸Краще заздалегідь складіть список того, що вам дійсно цікаво, і зосередитися на ньому. Не робіть список занадто довгим, запам’ятайте головне правило Балі: одна справа в день – це відмінний результат. Розмірений відпочинок без зайвої суєти – запорука того, що вам сподобається на Балі і захочеться повернутися сюди ще раз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *