Віза :  Для в’їзду в Болгарію необхідний біометричний паспорт або віза,яка вартує 35Є.

Трохи географії
Республіка Болгарія знаходиться в північно-східній частині Балканського півострова і омивається Чорним морем. Має кордони з країнами: на півночі – з Румунією, на півдні – з Туреччиною і Грецією, на заході – з Македонією і Сербією.

КУРОРТИ
До Північного узбережжя відносяться такі курорти:
– Балчик
– Албена
– Кранево
– Золоті піски
– Рів’єра
– Сонячний день
– Святий Константін і Олена

До Південного узбережжя відносяться такі курорти:
– Еленіте
– Святий Влас
– Сонячний берег
– Несебр
– Помор’я
– Созополь
– Дюни
– Приморсько

 

Також читайте: “Екскурсії по Болгарії”

Золоті піски — це, мабуть, найвідоміший болгарський курорт, і не дивно, адже з одного боку курорт оповитий хвилями Чорного моря, а з трьох інших оточений мальовничими видами Національного парку.Про пісок, що застилає місцеве узбережжя, ходять легенди. Він настільки чистий, що згідно з давнім повір’ям, колись був піратським золотом, оберненим у пісок. Золоті піски знамениті своїм досконалим кліматом, придатним для всіх відпочиваючих без винятку.

Гордість Болгарської Рів’єри має також мінеральні джерела, що послужило базою для створення різних бальнеологічних центрів. Курорт не можна назвати тихим містечком, він рясніє різноманітними закладами, ресторанними комплексами, дискотеками і розвагами.

 

 

Несебр втілює історичні цінності країни, адже це місто є найдавнішим містом цілого європейського континенту. Місто поділяється на нову та стару частини, в старій зосереджені всі визначні пам’ятки, а нова рясніє торговими центрами, готелями, кафе та іншою курортною атрибутикою.Несебр — це не тільки історію болгарського народу, але легенди греків, фракійців, римлян. Всі ці фактори призвели до того, що в середині минулого століття Несебр був названий містом-музеєм, а трохи пізніше занесений до переліку пам’яток ЮНЕСКО.

 

 

 

Курорт Єленіте розташувався біля гірського підніжжя Стара Планіна, а піщаний пляж, що належить курорту і омитий водами Чорного моря, розкинувся на 1 кілометр. Узбережжя забудоване віллами і фешенебельними готелями. Всі ці пишноти прикрашають вікові хвойні ліси.Тут підтримується ідеальна чистота узбережжя, а сам курорт досить свіжий і молодий. Незважаючи на сучасність курорту, клуби та розваги розташовані так, що абсолютно не заважають відпочиваючим, тут панує відпочинок і спокій.

 

 

 

Албена – один з найкращих болгарських курортів. Її місце розташування дуже вдале для розвитку курортного бізнесу – тут мальовниче узбережжя, екологічно чисті затоки Чорного моря. Пляжна лінія курорту має протяжність 5 км і ширину до 150 м. В Албені налічується близько сорока готелів, серед яких є досить економічні двозіркові і презентабельні чотири зірки.

Заклади громадського харчування на курорті різноманітні: ресторани, кафе в різних стилях на будь-який смак і з різноманітною кухнею, на пляжах розташувалися бари і невеликі вуличні кафешки, де завжди можна випити і перекусити.

Любителі активного проведення часу чергують пляжний відпочинок зі спортивними іграми на кшталт пляжного футболу і волейболу. Розвинений в Албені великий теніс, є 13 сучасних кортів. Кінний спорт тут також популярний, увазі туристів пропонується сучасна кінна база. Для тих, хто бажає поєднати відпочинок з лікуванням в Албені відкритий бальнеологічний санаторій Добруджа, де пропонується 120 різних лікувально-оздоровчих процедур.

Ще один з кращих курортів Болгарії – Сонячний берег, який також відноситься до найбільш відвідуваних і має світову популярність. Клімат тут сприяє початку туристичного сезону на початку травня і закінчується у вересні-жовтні. Різких перепадів між денною та нічною температурами не спостерігається, немає і виснажливої ​​спеки.

Пляжна лінія курорту простяглася на 10 км, але ширина невелика – 30-50 м. Вода затоки має приємний відтінок, рідкісний для Чорного моря. Пляж огороджують дюни, захищаючи його від вітрів.

На курорті налічується 250 закладів громадського харчування, включаючи бари нічні клуби і дискотеки. Вечірню прогулянку можна зробити до літнього театру або заглянути в казино Вар’єте. Для дітей в курортному місті відкриті розважальні центри, парки, контактний зоопарк, для їх батьків – фітнес-центри, школи парусного спорту, спа-салони.

Сонячний берег надає для проживання відпочиваючих 108 готелів, гостьових будинків. Серед них є і заклади економ-класу і п’ятизіркові. Відстань до найближчого Несебера від Сонячного берега становить близько 20 км, до аеропорту Бургас – 30 км.
Наступний хороший Болгарський курорт – Рів’єра, розташований в 18 км від Варни. Його головна визначна пам’ятка – величезний парк з віковими деревами, що зайняв практично всю територію міста. Серед парку і розташувалися найкомфортабельніші готелі Болгарії. Рів’єра відноситься до елітних курортів.

Велика кількість мінеральних джерел з цілющою водою дозволяє функціонувати в Рів’єрі оздоровчим центрам і санаторіям. Місто вражає туристів дуже теплою морською водою. Її температура в цьому місці може досягати 48º.

 

 

Св. Костянтина і Єлена.Якщо вибирати який кращий курорт в Болгарії з точки зору оздоровлення, то багато відпочиваючих назвуть курорт Св. Костянтина і Єлени. Територія являє собою натуральний парк зі смоковницями і кипарисами, рельєфний морський берег з невеликими тихими затоками, лісовою прохолодою і лікувальними мінеральними джерелами.

Навпроти готелю “Чайка” на пляжі є гіпертермальне мінеральне сірководневе джерело. Недоліком мінеральних вод є різкий, не дуже приємний запах мінеральної води.

Гідність – безперечна сприятлива дія на нервову систему, шкіру, волосся і організм в цілому. Мінеральною водою наповнено більшість відкритих басейнів на території комплексу.

Святий Влас – маленький, проте красивий курорт між Еленіте і Солненим берегом. Тут побудовано багато апарт-готелей, що дозволяє нам зняти апартаменти на морі за хорошою ціною. Три пляжі курорту Світи Влас і причал для яхт удостоєні нагороди “Блакитний прапор” за екологічну безпеку і чистоту.