Віза. Українцям віза в Албанію не потрібна. Дозволено перебувати в країні до 90 днів.

Республіка Албанія – це сонячна країна, в якій 300 днів на рік світить сонце. Держава знаходиться на заході Балканського півострова. На південному сході і півдні межує з Грецією, на сході – з Македонією, на півночі і північному заході – з Сербією і Чорногорією. Омивається водами Адріатичного та Іонічного морів (берегова лінія – 362 км). Протока Отранто, завширшки 75 км, відділяє Албанію від Італії.

Клімат Албанії. В Албанії м’який середземноморський клімат з досить спекотним і сухим літом і прохолодною вологою зимою. Середня температура липня на узбережжі +28-32° С, січня  +8-10° С. Висока літня температура на узбережжі переноситься легко через постійний середземноморський бриз. Туристичний сезон триває з травня по вересень, але на вулиці комфортно знаходитися також в квітні і жовтні. Ранньою весною і пізньою осінню йдуть дощі.

Читайте також: “Екскурсії по Албанії”

Курорти:
Дуррес

Курорт є другим за величиною містом Албанії і головним портом країни. Він розташований в 35 кілометрах від столиці Тирани, в 300 кілометрах від італійського порту Барі. Тут перетинаються головні автошляхи і залізничні колії Албанії.

Але найбільше Дуррес відомий своїм піщаним пляжем, що простягнувся на 180 метрів в ширину і на 7 км уздовж Адріатичного моря, що дало можливість зробити місто одним з найголовніших курортів Албанії.

Тепле Адріатичне море, піщане узбережжя, велика кількість розваг, магазинів, ресторанів роблять відпочинок в Дурресе приємним та незабутнім. Море біля берега неглибоке, що особливо привабливо для відпочинку з дітьми.

Вльора

Вльора розташована в південно-західній частині Албанії, в 147 км. від Тирани, на морському узбережжі, в мальовничому районі, оточеному горами, в тому місці, де зустрічаються два моря: Адріатичне і Іонічне. Це – один з найкрасивіших міст Албанії, її називають перлиною двох морів. Поруч знаходяться півострів Карабурун і острів Сазан, які протягом століть мали важливе стратегічне значення для захисту міста від ворогів.

Туристи, які приїжджають до Влерий, мають можливість вибрати, на якому пляжі вони хотіли б відпочивати: піщаному на Адріатичному морі або галечному на Іонічному. Ідеальне поєднання блакитних вод, білого піску і зелених гір, сотні водних джерел і незайманих лісів, пам’ятники культури, середньовічні замки, старовинні церкви і монастирі все це можна зустріти у Влерий.

Саранда

 Завдяки географічному положенню (всього в п’яти милях від грецького острова Корфу), м’якому клімату, сонячним дням круглий рік Саранда стала, мабуть, найпопулярнішим курортом країни. Крім сонця і моря місто і його околиці багаті на археологічні пам’ятки та історичними пам’ятками.

Саранда – «південні ворота Албанії», розташована на південному заході країни в 285 кілометрах від столиці Тирани. Її оточують високі гори і зелені рівнини. Територією округу протікають річки: Бистриця, Каласа, Павлло, Борщ. Тут є мальовничі озера і підземні джерела, серед яких знаменитий «Блакитний очей».

Саранда – це найулюбленіший албанцями і іноземними туристами курорт в Албанії. Смарагдові води Іонічного моря, численні пляжі, комфортабельні готелі, кафе, ресторани, бари, магазини – Ви знайдете тут все, що необхідно для гарного відпочинку.

Саранда – найпівденніше і сонячне місто Албанії!


Ксаміль

 На південь від Саранди знаходиться курортне селище Ксаміль. Його повна назва в давнину було Гексаміль. Селище вважається одним з найкращих курортів в Албанії, завдяки чудовим пляжам з дрібною галькою. Тут Ви не зустрінете висотних будинків, але Вас приємно порадує велика кількість затишних сімейних готелів і безліч рибних ресторанів, в яких готують страви виключно з найсвіжішої риби. Останнім часом тут відкривається все більше невеликих затишних готелів. До речі, дорога до основну пам’ятку – стародавнього міста Бутринт, займе у Вас не більше 15 хвилин.